Naturalne olejki do twarzy a rodzaj cery

Naturalne olejki do twarzy mają świetny wpływ na cerę. Są elementem codziennej pielęgnacji, nawilżają skórę, a także zmywają makijaż. Aby olej działał cuda, musi być odpowiednio dobrany do rodzaju cery, w przeciwnym razie może pogorszyć jej stan.

Naturalne olejki do twarzy

Oleje kosmetyczne coraz częściej stanowią podstawę codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ spełniają one wiele funkcji: wzmacniają działanie innych kosmetyków, zastępują krem, a niekiedy oczyszczają skórę. Najlepsze i najbogatsze są tłoczone na zimno i nierafinowane. Warto kupować te, które są zamknięte w butelce z ciemnego szkła, ponieważ taki rodzaj opakowania blokuje promienie słoneczne i spowalnia rozkład produktu. Butelki zaopatrzone są w pipetę, która ułatwia precyzyjną aplikację. Olej należy przechowywać w lodówce.

Jak wybrać olejek do twarzy?

Wybierając olej do pielęgnacji skóry, należy zwrócić uwagę na jego skład tak, by był jak najlepiej dopasowany do rodzaju cery. W przypadku skóry tłustej, borykającej się ze zmianami trądzikowymi najlepiej wybrać taki olejki, które nie będą pozostawiały na tłustej, lepkiej warstwy, a natychmiast się wchłoną. Z kolei kosmetyki do skóry suchej powinny zostawiać na niej warstwę ochronną.

Olej ze słodkich migdałów

Powstaje poprzez tłoczenie nasion migdałowca pospolitego. Ma lekką konsystencję i charakterystyczny, słodki zapach. Olej ten został wzbogacony o cenne kwasy tłuszczowe i wiele witamin (A, E i z grupy B). Te komponenty mają bardzo pozytywny wpływ na skórę: ujędrniają, nawilżają, odżywiają, a także chronią przed procesami starzenia. Dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym działa jak emolient. Ponadto stymuluje syntezę włókien kolagenowych i zmniejsza widoczność przebarwień. Jest bardzo bezpieczny i ma wszechstronne zastosowanie, dlatego też sprawdzi się do każdego rodzaju skóry. Nie należy podgrzewać go do temperatury 70OC, ponieważ może stracić swoje właściwości. Może zastępować krem, jak również środek do demakijażu.

Olej z pestek moreli

Pozyskiwany jest w procesie wyciskania pestek moreli zwyczajnej. Ma przyjemny zapach i jest bogaty w składniki mineralne i nienasycone kwasy tłuszczowe. Doskonale sprawdza się do cery wrażliwej, suchej, mieszanej, a nawet trądzikowej. Świetnie nawilża i regeneruje skórę, poprawia jej napięcie, łagodzi stany zapalne czy też przeciwdziała procesom starzenia się. Co więcej, często jest składnikiem wielu kremów, które wykorzystywane są do leczenia egzemy, świerzbu czy innych chorób skóry.

Olej z pestek malin

Ma przyjemny, owocowy zapach i ciemnożółtą barwę. W jego składzie zawarte są wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe, będące podstawowym składnikiem płaszcza lipidowego skóry. Jest również źródłem witaminy A i E. Ma wiele dobroczynnych właściwości, m.in. nawilża skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, wzmacnia barierę lipidową naskórka, ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne, delikatnie rozpromienia skórę, łagodzi podrażnienia, redukuje rumienie powstałe na skutek ekspozycji na słońce. Doskonale sprawdza się do pielęgnacji każdego rodzaju cery.

inspiracja: lovespa.pl – naturalne kosmetyki do kąpieli

Rate this post

Related posts

Mechanizm powstawania pajączków na skórze

Modelowanie sylwetki przy pomocy technologii Accent Prime

USG układu moczowego kobiet i mężczyzn – co obrazuje i kiedy wskazane jest jego przeprowadzenie?