Trwałe kreski na powiece? Tylko dzięki makijażowi permanentnemu

Makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie lubią rano tracić czasu na przebywanie godzinami w łazience. Może on być zastosowany zarówno w przypadku ust, jak i oczu. Makijaż ten wskazany jest dla kobiet, które mają opadające kąciki oczu, głęboko osadzone oczy oraz rzadkie rzęsy. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykonanie permanentnych kresek na dolnej lub górnej części powieki. Ważne jest prawidłowe przygotowanie do zabiegu polegające na odpowiednim nawilżeniu i wygładzeniu wybranego miejsca, a także dobry sen przed wizytą u specjalisty. Osoby, które farbują rzęsy henną powinny zaplanować zabieg na kilka dni po farbowaniu. Konieczne jest również zdjęcie sztucznych rzęs(na czas zabiegu) i pożegnanie na około miesiąc odżywek stymulujących wzrost rzęs.

Kreska najczęściej wykonywana to kreska górna mająca na celu zagęścić linię rzęs. Wygląda bardzo naturalnie, a także optycznie otwiera oko. Kolejna to kreska dekoracyjna, która jest nieco bardziej spektakularna i sprawia, że nasz makijaż wydaje się być wyjątkowy każdego dnia. Ostatnia to kreska dolna oka, powiększa ona oczy i stanowi zwieńczenie całego makijażu.

Przebieg zabiegu nie należy do skomplikowanych: w pierwszej kolejności specjalista analizuje istniejąca już linię rzęs i pomaga klientce w doborze odpowiedniego kształtu i koloru. W celu uniknięcia bólu związanego z nakłuciem skóry podawane jest także znieczulenie miejscowe. Następnie wykonywane jest nakłucie i wstrzyknięcie pigmentu. Zabieg powtarza się dwukrotnie.

Zaraz po wykonanym zabiegu barwa kresek oraz ich wyrazistość jest mocna, jednakże zmieni się to w czasie około tygodnia, zblednie do barwy wyjściowej, którą klientka chciała osiągnąć. Lekko opuchnięte lub zaczerwienione powieki są zupełnie naturalnym zjawiskiem i znikną w ciągu kilku dni. Należy pamiętać, aby na czas kilku dni po zabiegu unikać basenów, sauny, solarium oraz nie myć oczu mydłem. Ważnym aspektem jest również powstrzymanie się przed nałożeniem mascary do rzęs czy cieni do powiek. Aby kolor pozostał intensywny, nie można używać w miejscu makijażu ostrych peelingów oraz środków chemicznych, które mogą powodować odbarwienia. Nie tylko przed, ale również po zabiegu bardzo dużą rolę odgrywa nawilżenie, nawet w nocy.

Jest sporządzona także lista przeciwwskazań, które wykluczają wykonanie makijażu permanentnego, są to między innymi: aktywne infekcje wirusowe, cukrzyca lub łuszczyca, infekcje i choroby oczu, aktywne używanie preparatu na porost rzęs, ciąża, przyjmowanie leków sterydowych, infekcja dróg oddechowych, skłonność do bliznowców, żółtaczka oraz AIDS, alergie, zapalenie wątroby typu B, czynna opryszczka oraz tendencja do rozwarstwiania się siatkówki.

Jeżeli makijaż nie spełnia oczekiwań – możliwa jest korekta, która powinna być wykonana na 28 dni po pierwszym zabiegu. Prawidłowo wykonane i pielęgnowane po zabiegu kreski utrzymują się do około 3 lat, jednakże bardziej polecane jest odnawianie makijażu permanentnego oczu co około rok. Daje to możliwie najbardziej zadowalające efekty estetyczne.

1/5 - (1 vote)

Related posts

5 zasad w pielęgnacji cienkich włosów

Niepokojący wzrost zachorowań, otyłości i coraz większej puli chorób cywilizacyjnych

Wakacje – idealny czas na kurs angielskiego