5 zasad w pielęgnacji cienkich włosów

Wiele kobiet i mężczyzn boryka się z problemem cienkich włosów. Wpływają one na zmniejszenie objętości fryzury, a także są bardziej podatne na uszkodzenia i wypadania. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do efektu łysienia. Są jednak skuteczne sposoby pielęgnacji cienkich włosów, które warto zastosować już teraz. W tym artykule przedstawimy 5 skutecznych zasad pielęgnacji cienkich włosów, po których zastosowaniu od razu widać różnicę. Zapraszamy do lektury.

Jak zadbać o cienkie włosy – 5 skutecznych zasad

Poniżej przedstawiamy 5 skutecznych zasad, dzięki którym zadbacie o cienkie włosy, wzmocnicie je oraz nadacie im większej objętości i blasku.

1.   Nawilżenie włosów

Pielęgnację cienkich włosów powinno się zacząć od ich odpowiedniego nawilżenia. W tym celu warto skonsultować się ze specjalistami i wybrać tylko wysokiej jakości kosmetyki, które z jednej strony zadbają o nawilżenie włosów, a z drugiej strony nie będą obciążeniem dla ich cienkich pasm. Bardzo duży wpływ na nawilżenie włosów ma szampon. Warto wybrać produkt, w którego składzie znajdują się takie substancje jak olej arganowy, olej makadamia oraz kolagen. Wpłyną one jednakowo na nawilżenie cienkich włosów oraz wzmocnienie ich struktury.

2.   Odpowiednie odżywki i maski do włosów

Kolejnym krokiem jest wybranie wysokiej jakości odżywek i masek do włosów, które dedykowane są cienkim i osłabionym włosom. Dobrym wyborem może być skorzystanie z jednej linii produktów i wybór szamponu oraz odżywki tej samej serii. Nie jest to jednak regułą i często różne kosmetyki będą doskonale się uzupełniały. Przed zakupem maski i odżywki do włosów warto zapoznać się z ich składem i przeznaczeniem, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości skorzystać ze wsparcia specjalistów. Odżywkę i maski należy nakładać tylko na długości pasm, a produkty przeznaczone do cienkich włosów powinny być pozbawione silikonu.

3.   Zabiegi na poprawę struktury włosów i leczenie chorób skóry głowy

W przypadku osłabionych i cienkich włosów warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych zabiegów medycznych oraz kosmetycznych. Wśród nich znajdują się między innymi zabiegi z dziedziny trychologii. To nauka, która na co dzień zajmuje się diagnozowaniem, badaniem oraz leczeniem problemów związanych ze skórą głowy i włosami. Trychologia pomoże między innymi w takich obszarach jak poprawa struktury i objętości włosów, leczenie łysienia i wypadania włosów, leczenie łuszczycy i zapaleń skórnych, a także wiele więcej. Bardzo często cienkie włosy są efektem dolegliwości, o których pacjenci nie mają pojęcia. Jeżeli pacjent zauważy coś niepokojącego lub boryka się ze słabą kondycją swoich włosów, to warto by odwiedził renomowaną klinikę medycyny estetycznej i sprawdził, jak można zaradzić jego problemom. Wśród popularnych zabiegów z zakresu trychologii znajdują się między innymi: karboksyterapia, infuzja tlenowa, mezoterapia igłowa, czy też osocze bogatopłytkowe.

4.   Regularna pielęgnacja ma znaczenie

Wykorzystywanie wysokiej jakości i dopasowanych kosmetyków, a także skorzystanie z profesjonalnych zabiegów na skórę głowy i włosy to nie wszystko. Osoby borykające się z cienkimi włosami nie zauważą dużej różnicy, jeżeli nie zadbają o regularną pielęgnację. W przypadku cienkiej struktury włosia oraz zniszczonych włosów liczy się systematyczność. Codziennie należy dokładnie oczyszczać skórę głowy, dzięki czemu zwiększy się szansę na regenerację włosów oraz ich wzmocnienie. Borykając się z problemem cienkich włosów, należy pamiętać o ich codziennej i dokładnej pielęgnacji.

5.   Dbałość o zbilansowaną dietę

Wpływ na strukturę włosów ma również dieta. Jeżeli pacjenci spożywają dużą ilość cukru, alkoholu i innych używek, a także przetworzonego jedzenia, to nie wróży to nic dobrego. Wszystkie te produkty i używki mogą wpływać znacząco na pogorszenie się kondycji włosów i docelowo ich osłabienie. Jeżeli pacjent zauważy problem cienkich i osłabionych włosów to warto, aby zweryfikował swoją dietę. Być może to ona jest powodem takiego stanu zdrowia?

Powyżej wskazaliśmy 5 skutecznych zasad w walce z cienkimi i osłabionymi włosami. Taki stan skóry głowy i włosów może być spowodowany wieloma czynnikami, a zastosowanie się do tych zasad pozwoli na wyeliminowanie większości lub nawet wszystkich z nich. Mimo wszystko z każdym problemem skórnym lub z cienkimi włosami warto zgłosić się do specjalistów. To oni będą w stanie przedstawić prawidłową diagnozę i wdrożyć skuteczne leczenie.

 

Related posts

3 sprawdzone przepisy na czekoladowe ciasteczka bezglutenowe

Dives med. Acneout – skuteczny sposób na walę z trądzkiem!

Komfortowe warunki klimatyczne przez cały rok – zasadnie dla systemów klimatyzacji