Budownictwo na studiach

Budownictwo to obecnie jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków studiów, a jego absolwenci wedle statystyk bardzo rzadko nie znajdują pracy w zawodzie. Osoby, które są biegłe w tej dziedzinie nauki są poszukiwane przede wszystkim w wielkich miastach, takich jak Warszawa czy Poznań, gdzie cały czas powstają coraz to nowe osiedla. Deweloperzy prześcigają się w znajdowaniu nowych, kreatywnych osób, które swoją świeżą myślą techniczną ubogacą nowe mieszkania w coś wspaniałego.

Na czym polega studiowanie budownictwa? 

Budownictwo to przede wszystkim kierunek dla ludzi z dobrze rozwiniętą wyobraźnią, których zainteresowania idą w stronę przedmiotów ścisłych. Na zajęciach student uczyć się będzie matematyki, geodezji, geologii, hydrologii, chemii – skupionej głównie na składzie rozmaitych materiałów budowlanych. Oczywiście są także przedmioty poświęcone samym technologiom wznoszenia rozmaitych budynków, które w szczególny sposób pomogą odnaleźć się później uczniowi w praktycznym wykonywaniu zawodu. Kierunek ten nie ogranicza się do jednej, wąskiej dziedziny – student pozna zagadnienia związane z budynkami, a także elementami infrastruktury kolejowej, drogowej oraz morskiej, specjalnym przedmiotem jest także bardzo trudne mostownictwo.

Na co należy zwrócić uwagę? 

Wybierając uczelnię, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość zajęć praktycznych, są one bowiem podstawą dla przyszłej orientacji w zawodzie. Staże pomagają też nabyć pierwsze znajomości, które znacznie ułatwiają wejście na rynek pracy od razu po odbytych studiach wyższych. Warto więc wybierać takie uczelnie, które współpracują aktywnie z deweloperami oraz innymi osobami, które na co dzień zajmują się pracą w branży budowlanej. Dobrym punktem orientacyjnym może być również ranking Perspektyw, w którego najnowszej wersji najlepiej budownictwa naucza Politechnika Wrocławska. Drugie miejsce w tej kategorii zajmuje Politechnika Warszawska, a trzecie Politechnika Gdańska.

1/5 - (1 vote)

Related posts

Sprężarki serii COMPACK – mobilne kompresory śrubowe do małych firm i warsztatów

Co składa się na system szalunków stropowych?

Materiały wykończeniowe – wybieramy elewację nowoczesnego willowego domu