• Główna
  • Technologie
  • Depilacja laserowa – rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia wśród mężczyzn

Depilacja laserowa – rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia wśród mężczyzn

Współcześni mężczyźni coraz częściej decydują się na zabiegi pielęgnacyjne, z których do tej pory korzystały wyłącznie kobiety. Panowie w celu poprawy swojego wyglądu oraz ogólnego komfortu życia wybierają przede wszystkim depilację laserową wybranych partii ciała, takich jak pachy, tors czy plecy.

Na czym polega depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie owłosienia jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod depilacji. Skoncentrowana wiązka promieni przenika bowiem bezpośrednio do mieszka włosowego, wpływając na barwnik (tzw. melaninę) i niszcząc cebulkę włosa. Zwykle niezbędne jest wykonane serii kilku zabiegów, ponieważ laser oddziałuje tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Specjaliści zalecają wykonywanie co kilka lat tzw. zabiegów przypominających. Ich częstotliwość uzależniona jest przykładowo od zmian hormonalnych zachodzących w organizmie, dlatego w przypadku mężczyzn przerwy pomiędzy poszczególnymi wizytami w gabinetach depilacji mogą być dłuższe niż w przypadku kobiet. Warto dodać, że laserowe usuwanie owłosienia, w tym depilacja pleców czy depilacja torsu, jest polecane szczególnie mężczyznom, którzy mają gęste, grube i ciemne owłosienie. Ponadto depilacja laserowa jest niemal bezbolesna, więc pod tym względem znacząco przewyższa depilację woskiem czy pastą cukrową.

Depilacja mężczyzn

Depilacja mężczyzn do niedawna była domeną głównie osób ze świata sportu oraz show-biznesu. Obecnie kanony męskiej urody uległy widocznym zmianom – modna fryzura, stylowe ubranie, zadbane dłonie czy nieskazitelna cera jest podstawą atrakcyjnego wyglądu. Depilacja laserowa nie tylko pozwala na łatwiejsze utrzymanie higieny, ale wpływa też na poziom męskiej atrakcyjności. Depilacja laserowa pach skutecznie ogranicza nieświeży zapach i mokre plamy na ubraniu, które są częstym problemem ze względu na zwiększoną liczbę gruczołów potowych w tej okolicy. Równie często wykonuje się zabiegi, takie jak depilacja pleców czy depilacja torsu. Mężczyźni poddają się depilacji zwłaszcza w okresie letnim, gdy wysokie temperatury sprzyjają lżejszym ubraniom czy aktywności nad wodą. Laserowe usuwanie owłosienia jest również powszechne wśród sportowców.

Jak przygotować się do zabiegu?

Bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić wybrany obszar ciała, który ma być poddany depilacji. Skóra w tym miejscu powinna być sucha, oczyszczona i nawilżona.

Oczywiście należy pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Należą do nich m.in. świeża opalenizna, zażywanie leków światłouczulających czy stosowanie preparatów z zawartością witaminy A i C, choroba nowotworowa, opryszczka, bielactwo, łuszczyca oraz tatuaż na wybranym obszarze ciała.

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Osoba wykonująca zabieg zawsze informuje o zaleceniach dotyczących jej pielęgnacji. Zasadniczo po depilacji należy unikać słońca, solarium, basenu czy nadmiernego wysiłku prowadzącego do wydzielania potu. Warto również stosować specjalne preparaty łagodzące.

Współcześni mężczyźni pozbywają się owłosienia z wybranych partii ciała, zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Laserowe usuwanie owłosienia jest bardzo wygodną metodą depilacji, ponieważ efekty zabiegu są długotrwałe, a sam jego przebieg bezbolesny oraz w pełni bezpieczny i komfortowy.

Related posts

System rurowy Jacob – dlaczego jest jednym z najbardziej cenionych na rynku?

Cieplarka weterynaryjna – jakie są jej zastosowania i czym powinna się charakteryzować?

Sprężone powietrze najwyższej jakości dzięki sprężarkom BOGE