Jak pozbyć się używanego smartfona? – poradnik

Nabywając nowy telefon komórkowy, często nie wiemy, co zrobić z poprzednim modelem. Chęć kupna nowego aparatu bardzo często nie wynika bowiem z faktu, że aktualny nie nadaje się do użytku, ale postęp technologii zachęca wielu konsumentów do zmiany. Telefon, który do tej pory użytkowaliśmy, zwykle w dalszym ciągu spełnia swoje podstawowe funkcje, więc może zostać odsprzedany lub wymieniony.

Ogłoszenie sprzedaży

Na wielu portalach społecznościowych i ogłoszeniowych możemy próbować sprzedać swój telefon. Warunkiem jest prawidłowe ustalenie ceny, która z jednej strony pozwoli nam nieco zarobić, z drugiej zaś nie odstraszy potencjalnych klientów. Trzeba mieć na uwadze to, jak długo był używany telefon oraz w jakim jest on stanie technicznym. Podanie zawyżonej ceny może spowodować, że nikt nie będzie chciał kupić naszego telefonu. Bardzo często możemy znaleźć także ogłoszenia o sprzedaży podobnych telefonów i tym samym sprawdzić, jak aktualnie kształtują się ceny. Niestety, ponieważ ofert sprzedaży jest stosunkowo dużo, a ceny nowych telefonów również nie są wygórowane, możemy długo czekać na to, aż ktoś zainteresuje się naszą ofertą.

Punkty skupu

Innym sposobem sprzedaży telefonu jest oddanie go do takich punktów jak skup telefonów. Skup gsm to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą na własną rękę szukać klienta, który kupi od nich telefon. Pracownicy skupu wycenią nasz telefon i w tym samym dniu wypłacą należną nam gotówkę. Skup telefonów ma jednak bardzo poważną wadę, gdyż zwykle zaproponowana cena nie jest zadowalająca i znacznie odbiega od cen rynkowych. Wynika to z faktu, że skup gsm bierze na siebie ryzyko niesprzedania telefonu, a co więcej oferuje gotówkę od ręki. Z jednej strony jest to znaczne ułatwienie dla klienta, z drugiej zaś możemy być stratni na tego typu transakcji.

Oddanie telefonu

Dla osób, które niekoniecznie chcą zarobić na swoim poprzednim telefonie, dobrym rozwiązaniem będzie oddanie telefonu innej osobie. Może to być ktoś z rodziny, kto potrzebuje dobrego aparatu. Bardzo szlachetnym gestem jest także oddanie telefonu potrzebującym, np. dzieciom z domów dziecka czy biednych rodzin. Można również oddać telefon na aukcję charytatywną, dzięki czemu zebrane zostaną pieniądze na szczytny cel. Warunkiem oddania telefonu jest to, aby był on w stanie przynajmniej zdatnym do użytku. Taki prezent z pewnością zadowoli osoby będące w potrzebie.

Zamiana telefonu

Czasami bardzo korzystną transakcją jest wymiana telefonu. Niektóre osoby chcą wymienić swój stary telefon na nowy za ewentualną dopłatą. To samo oferują operatorzy w ramach różnych akcji, które mają na celu przede wszystkim ochronę środowiska. W zamian za oddanie starego telefonu otrzymujemy rabat na kolejny. Zwykle jednak jest to niewielki rabat, który oscyluje w granicach kilkunastu procent. Niemniej jednak jest to dobre rozwiązanie w szczególności dla osób, którym los planety nie jest obojętny. Ogromnym plusem jest także to, że po pierwsze nie musimy czekać na pieniądze, a po drugie wszystkie formalności załatwiane są w jednym miejscu.

Istnieje wiele sposobów na to, aby stary telefon zyskał nowe życie i nie leżał na dnie szuflady, a ich wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji. W niektórych przypadkach możemy przy tym zarobić (np. publikacja ogłoszeń sprzedaży lub skup telefonów). Jeżeli nie zależy nam na odzyskaniu przynajmniej części pieniędzy, możemy oddać telefon w szczytnym celu lub korzystnie go zamienić na inny model.

źródło: mobisklep.eu – naprawa telefonów po zalaniu

Related posts

Najważniejsze informacje na temat resursu suwnicy

Czym są ekspertyzy hydrologiczne i kto je wykonuje? – specjalistyczny poradnik

Kiedy używać rur PE? – Przykłady