Jak zmotywować się do działania?

Jeśli jesteś osobą, która szybko się zapala do czegoś, ale po krótkim czasie Twój zapał gaśnie i rezygnujesz – to czytasz odpowiedni dla siebie tekst. Bez samozaparcia i regularnej, systematycznej pracy nie ma sukcesów. Więc jak zmotywować się do działania i do osiągania celów, które sobie wyznaczyliśmy?

Ustal plan działania i termin wykonania

Doskonałym sposobem działania, aby mieć motywację do pracy nawet w najgorsze dni, jest prowadzenie kalendarza. Ustalamy do naszego celu plan działania i termin wykonania. Zaznaczamy datę w kalendarzu i systematycznie skreślamy dni dzielące nas od sukcesu. W trudnych momentach, gdy spojrzymy, ile już zdołaliśmy dni ciężko i regularnie pracować – znajdziemy motywację do działania. Chociażby dlatego, że cel jest blisko lub może nas ruszyć do akcji fakt, że nie chcemy sobie psuć tak fajnego kalendarza wolnym okienkiem”.

Wizualizujmy sobie osiągnięcie naszego sukcesu

Bez odpowiedniej motywacji trudno cokolwiek dłużej robić. Przecież musimy mieć przed oczami nasz cel jak osiołek marchewkę… Warto sobie wizualizować sobie to, że spełniamy nasz założony cel. Dzięki temu będziemy mieli wciąż świeżą motywację do działania.

Czytaj, słuchaj, oglądaj

Kolejną opcją wartą wspomnienia jest pozytywne nakręcanie samego siebie poprzez czytanie, oglądanie i słuchanie materiałów związanych z naszym zamierzeniem. Przykładowo: jeśli naszym celem jest przebiegnięcie maratonu, to zobaczmy sobie wypowiedzi szczęśliwych ludzi, którzy już ten cel zrealizowali. To z pewnością pomoże nam wyjść na trening w gorszą pogodę czy gdy mięśnie będą nam dokuczały.

Jak się zmotywować?

Mamy kilka sposobów, które pomogą się nam zebrać do działania i popchną nas do realizowania swoich celów. Możemy skorzystać z kalendarza, dzięki któremu odliczanie dni i wciąż zbliżający się termin końcowy będzie nas pchał do przodu. Sprawdzi się także metoda kija i marchewki. Wizualizacja to potężne narzędzie, z którego warto korzystać. Czytanie, słuchanie i oglądanie materiałów związanych z naszym pragnieniem będzie podsycało w nas każdego dna płomień motywacji do działania.

Related posts

3 sprawdzone przepisy na czekoladowe ciasteczka bezglutenowe

Naturalne olejki do twarzy a rodzaj cery

5 zasad w pielęgnacji cienkich włosów