Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt?

Czasami nie udaje nam się idealnie zaplanować wydatków, albo po prostu potrzebujemy natychmiast gotówki na wybrany przez nas cel. Rozwiązaniem jest kredyt konsumencki, który możemy uzyskać w naszym banku. Jak zwiększyć szanse na zdobycie takiego kredytu?

Dobra historia kredytowa

Bank przyznając nam kredyt przede wszystkim zwraca uwagę na naszą historię kredytową. Jeśli jest dobra, czyli nasze zobowiązania są pospłacane i wcześniej braliśmy już kredyt, to mamy większe szanse na otrzymanie go ponownie, zwłaszcza jeśli ubiegamy się o niego w tej samej placówce, gdzie ostatnio był przez nas dobierany. Warto dla stworzenia sobie lepszej historii szybciej spłacić pożyczki. Bank również przychylniej patrzy na osoby, które nie mają żadnych innych zobowiązań.

Kredyt na spółkę

Dobrym pomysłem jest wzięcie kredytu w parze. Nie musi być to małżonka. Można poprosić rodziców, czy rodzeństwo. Kiedy rata jest rozłożona na kilka osób, wtedy bank chętniej udzieli pożyczki. Jeśli chodzi o kredyt wspólnie z małżonkiem, czy małżonką będzie potrzebna zgoda drugiej strony. Bank bierze też pod uwagę, czy nasza druga połówka nie ma innych kredytów i czy nie widnieje w rejestrze dłużników.

Poręczyciele

Jeśli planujemy pożyczyć większą sumę pieniędzy, wtedy warto zadbać o poręczyciela. Dzięki niemu będzie nam znacznie prościej uzyskać kredyt. Bank rozkłada wtedy odpowiedzialność spłaty zobowiązania na dwie osoby i w momencie, kiedy kredytobiorca nie jest w stanie spłacać rat, poręczyciel ma obowiązek spłacić zobowiązanie. Dlatego banki chętniej udzielają pożyczek osobom, które mają swojego poręczyciela.

Wyznaczony cel

Co ciekawe banki często pytają o cel pożyczki. Mają bowiem specjalne oferty kredytowe dla osób, które chcą przeznaczyć pożyczkę na konkretny cel, np. mieszkanie.

Stałe źródło dochodu

To podstawa, ponieważ banki bardziej ufają osobom, które mają stałe zatrudnienie. To dla nich gwarancja, że kredytobiorca spłaci swoje zobowiązanie. Nie musisz od razu szukać pracy na stałą umowę. Często wystarczą regularne wpływy na konto z ostatnich sześciu miesięcy.

Related posts

Co zrobić, aby korzystanie ze sprężarki nie było drogie?

Przeterminowane faktury – jak odzyskać należne pieniądze?

Kukurydza na ziarno – wybór odmiany