Jak żyć ekologicznie nie zmieniając swoich przyzwyczajeń?

Wiele mówi się o ekologicznym życiu. Jest to bardzo aktualny temat, przez co coraz więcej osób decyduje się na taki styl życia. Wiele z nich boi się jednak zmiany swoich przyzwyczajeń. Ekologiczne życie nie oznacza jednak życia na łonie natury i rezygnacji z nowoczesnych rozwiązań. Czasem wystarczą małe zmiany, by nasze życie było bardziej eko. Na pewno podziękuję nam za to natura.

Oto małe zmiany, które mogą wiele zmienić w środowisku naturalnym.

1. Zmień torby na zakupy

Chyba każdego z nas denerwuje stos torebek foliowych, które zostają w naszym domu po tym, jak zrobimy zakupy. Dzięki nowej ustawie, która zakazuje wydawania darmowych reklamówek w sklepach ten problem na pewno się rozwiąże, jednak także Ty możesz pomóc zadbać o środowisko. Wystarczy, by na zakupy zabierać ze sobą swoje torby, najlepiej materiałowe. Nie będzie nas kusiło, by wyrzucić torbę po jakimś czasie użytkowania, a jednocześnie nie będziemy musieli chodzić do sklepów z niewygodnym, wiklinowym koszykiem. Będąc w miejscach, gdzie mięso, czy warzywa pakowane są w foliowe torebki możemy poprosić obsługę, by pakowała nasze zakupy do przez nas przyniesionych foliowych toreb. W ten sposób na pewno zmniejszymy zanieczyszczenie środowiska.

2. Zainwestuj w lepszy płyn do mycia naczyń

Oczywiście zmywarka w domu, zwłaszcza tam, gdzie na co dzień jest dużo naczyń do mycia, jest najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli Cię na nie nie stać nic straconego. Wystarczy, że zainwestujesz w lepszy płyn do mycia naczyń. Zużyjesz go mniej, a Twoje naczynia będą czyste. Mniej zanieczyszczeń dostanie się także do ścieków.

3. Zamień ręczniki papierowe na bawełniane ściereczki

Myjąc owoce, czy warzywa lubisz wycierać je w ręcznik papierowy? Możesz nada wycierać je przed zjedzeniem, tyle że w ręcznik bawełniany. Zmniejszysz ilość śmieci w swoim gospodarstwie domowym i pomożesz środowisku. Ściereczki bawełniane szybko wysychają i można je prać w pralce albo ręcznie. Niewielkim wysiłkiem możesz wiele pomóc w ochronie środowiska.

Related posts

Profesjonalne czyszczenie ręcznie tkanych dywanów

Kołdra puchowa – idealna na lato

Resurfacing frakcyjny, czyli laserowe odmładzanie twarzy