• Główna
  • Dom i Ogród
  • Komfortowe warunki klimatyczne przez cały rok – zasadnie dla systemów klimatyzacji

Komfortowe warunki klimatyczne przez cały rok – zasadnie dla systemów klimatyzacji

Montaż klimatyzacji pozwala na zachowanie komfortu termicznego naszych mieszkań i domów przez cały rok. System klimatyzacji doskonale sprawdza się w upalne dni, dbając o odpowiednio schłodzoną przestrzeń we wnętrzach. Obecnie, dostępne na rynku systemy klimatyzacji znajdują zastosowanie również zimą. Dzięki wyposażeniu urządzeń w tryb ogrzewania stają się znakomitą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Zapewnienie komfortowych warunków klimatycznych przez cały rok

Dzięki zastosowaniu w klimatyzatorach dwóch trybów działania, a więc trybu chłodzenia oraz grzania, urządzenia te doskonale spełniają swoją rolę przez cały rok. W czasie upalnych, letnich miesięcy zapewniają odpowiednie obniżenie temperatury we wnętrzach naszych mieszkań i domów. Zimą z kolei pozwalają na szybkie dogrzanie powietrza w użytkowanych pomieszczeniach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu inwerterów. Płynnie zmieniają one prędkość sprężarek klimatyzatorów, dostosowując ich działanie do aktualnych warunków klimatycznych użytkowanej przestrzeni.

Klimatyzatory mogą zostać wykorzystane jako uzupełnienie systemu grzewczego mieszkania. Jest to doskonałe rozwiązanie w okresach przejściowych kiedy całkowite ogrzewanie pomieszczeń nie jest konieczne, a delikatne ocieplenie przestrzeni poprawia komfort jej użytkowania. W ten sposób systemy klimatyzacji stają się efektywną alternatywą dla tradycyjnych źródeł ciepła.

Nie tylko komfortowo, ale również oszczędnie

Oferowane systemy klimatyzacji nie tylko zapewniają komfort użytkowania, ale również niskie rachunki za prąd. Cechują się bowiem najwyższymi standardami wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu energooszczędności. W przypadku klimatyzatora DAISEIKAI 9 marki Toshiba potwierdza to klasa energetyczna A +++. Bez względu na tryb działania urządzenie gwarantuje wysoką energooszczędność, dzięki zastosowaniu inwerterowej dwurotacyjnej sprężarki. Dzięki temu system ten zapewnia optymalną wydajność działania w przedziale temperatur od -15°C do +46°C. Z kolei wydajność grzewcza oraz chłodnicza zawiera się w przedziale od 2,5 kW do 4,5 kW. O wysokiej efektywności pracy klimatyzatora świadczą również sezonowe współczynniki wydajności. W przypadku trybu  chłodzenia współczynnik ten wynosi 10,5, natomiast dla ogrzewania – 5,2.

Niezwykła funkcjonalność systemu klimatyzacji

Wśród dostępnych funkcji systemów klimatyzacji znajdziemy wiele udogodnień. Warto zwrócić uwagę na opcję kontroli powietrza 3D, które pozwala na optymalne ustawienie kierunku nadmuchu powietrza, dzięki możliwości sterowania ruchem żaluzji zarówno poziomych, jak i pionowych. Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja anty-frost, która pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu stałej temperatury na poziomie +8°C. Doskonale sprawdza się ona wśród użytkowników domków letniskowych. W sytuacjach, kiedy użytkownik przez dłuższy czas jest nieobecny, zastosowanie takiego rozwiązania zabezpiecza przestrzeń przed znacznym spadkiem temperatury i zamarznięciem wody w systemach wykorzystujących wodę. Dodatkowo pozwala na oszczędność poboru energii elektrycznej.

Wśród innych opcji systemów klimatyzacji znajdziemy funkcję Hi Power, dzięki której możliwe jest zwiększenie wydajności urządzenia w celu jak najszybszego osiągnięcia oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu. Z kolei funkcja Comfort Sleep pozwala na redukcję mocy akustycznej wewnętrznej jednostki klimatyzatora nocą. Dzięki temu osiągamy możliwe najcichszy tryb pracy klimatyzatora, który zapewnia komfortowy sen. Co więcej, godną uwagi opcją jest funkcja ECO. Pozwala ona redukcję zużycia energii elektrycznej nawet o połowę. O najwyższym komforcie użytkowania decyduje także wyposażenie urządzenia w sterownik umożliwiający programowanie tygodniowe dopasowane do naszych indywidualnych preferencji.  Wszystkie te funkcje znajdziemy w serii klimatyzatorów DAISEIKAI 9 marki Toshiba.

Źródło: Clima Polska – klimatyzatory Warszawa, klimatyzatory Toshiba

Related posts

Legalna praca za granicą z polskim biurem pośrednictwa

Aranżacja przydomowego ogrodu. Na co zwrócić uwagę?

Szyjemy pościel na lato. O czym warto pamiętać?