Komunia 2022 – jakie torty królują w tym sezonie?

Maj to ważny miesiąc w wielu rodzinach. To czas przyjęć z okazji komunii świętej, poprzedzonych całorocznym planowaniem, zakupami, koncentracją nad potrzebami dzieci i łączeniem obowiązków związanych z procesem przygotowań dziecka do tego ważnego w życiu wydarzenia. Jego stałym elementem jest rodzinny obiad o niezwykle uroczystym charakterze, przemyślanym menu i wyjątkowej oprawie.

Tort na komunię dla chłopca i dziewczynki

Ważną częścią posiłku z okazji komunii jest deser, któremu towarzyszą kawa i herbata. To czas spokojnej rozmowy, zwykle oscylującej wokół spraw rodzinnych, to także część obiadu uwielbiana przez dzieci. Wieńczy ją zwykle tort na komunię, starannie wybierany przez rodziców, dostosowany do płci dziecka, zawierający symbolikę odwołującą się do uroczystości.

Najpopularniejszym od lat i modnym również w sezonie 2022 roku jest tort z bitą śmietaną. Bita śmietana pozwala na zachowanie podstawowej kolorystyki dla tego święta, czyli koloru białego i złotego. Bita śmietana to jednocześnie niezwykle plastyczne spożywcze tworzywo, które pięknie modeluje warstwy tortu. Tort z bitą śmietaną w kształcie książeczki do nabożeństwa to idealna propozycja dla dziewczynki, zwłaszcza, że biała książeczka to ważny atrybut komunijny.

Tort w kształcie książeczki może pokazywać jej wersję zamkniętą, ale też otwartą, z widocznym stronami tekstu. Na kartach książeczki układa się dwuwymiarową złotą hostię, odwzorowuje opłatek, kształtuje chusteczkę. Biel i złoto łatwo przełamać delikatnymi kwiatkami, np. stokrotkami czy frezjami, mogą to również być owoce.

Torty z masy cukrowej na komunię

Tort na komunię może przybrać taki sam kształt zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Można jednak postarać się o nadanie mu nieco bardziej męskiego charakteru, gdy ma on wieńczyć obiad komunijny chłopca. Wystarczy użyć masę cukrową, którą łatwo zabarwić i modelować. Dwupoziomowy tort z masy cukrowej zabarwionej techniką ombre na kolor niebieski, ozdobiony symbolami hostii i biało niebieskimi makaronikami to niezwykły wyrób rzemiosła cukierniczego, przydatny szczególnie dla licznej uroczystości komunijnej.

Pięknym połączeniem kolorystycznym pasującym do komunii chłopca jest biel i srebro, które łatwo uzyskać stosując masę cukrową. Biały tort z masy cukrowej ozdobiony srebrnym cukrowym różańcem, książeczką do nabożeństwa i perełkami to niezwykle gustowny i delikatny a jednocześnie stosunkowo surowy w wyglądzie deser.

Jednym ze sposobów na zwiększenie stopnia indywidualizacji i podkreślenie znaczenia tego dnia jest wprowadzenie do warstwy tortu imienia bohatera czy bohaterki uroczystości. Może to być samo imię napisane w masie cukrowej na obwodzie deseru, ale może to być również pełna informacja o okazji z imieniem wpisanymi np. w podstawę tortu. Rozwiązań jest wiele a umieszczenie na torcie imienia dziecka w niezwykły sposób nada zdarzeniu odrębności i wyjątkowości.

Krojenie tortu podczas obiadu komunijnego odwołuje się znaczeniem tego gestu do najważniejszych wydarzeń życiowych, tych pozytywnych, wyrażających optymizm i nadzieję.

Related posts

Przyjęcie komunijne pod chmurką

Produkty, które możemy wprowadzić do diety dziecka.

Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży – poznaj te najczęściej występujące