Legalna praca za granicą z polskim biurem pośrednictwa

Mimo że praca za granicą dla polskich pracowników już dawno przeżyła swój największy rozkwit, to chętnych na skorzystanie z takiej formy zarabiania na życie wciąż nie brakuje. Z każdym rokiem na rynku przybywa firm, które oferują swoje usługi w zakresie doradztwa i organizacji pracy za granicą. Chcąc, by praca ta była opłacalna, a przede wszystkim legalna, najlepiej jest zwrócić się do pośrednika z wieloletnim doświadczeniem i o ugruntowanej pozycji na rynku.

Legalna praca za granicą

Niektórzy, być może mniej doświadczeni, zastanawiają się, dlaczego posiadanie legalnej pracy, również za granicą, jest takie ważne. Pierwszy i z pewnością najistotniejszy powód to fakt, że legalna praca gwarantuje nam ubezpieczenie zdrowotne. W Holandii ten rodzaj ubezpieczenia jest obowiązkowy, jednak to pracownik dokonuje wyboru czy ubezpiecza się na tak zwaną “własną rękę”, czy dołącza do ubezpieczenia grupowego. Z kolei pracodawca w Holandii odprowadza do urzędu za pracownika podatek oraz składki socjalne.

Dodatkowo jako osoba zatrudniona legalnie w dowolnym kraju Unii Europejskiej, choć nie tylko, jesteśmy chronieni prawem pracy. Przysługują nam wszystkie prawa należne każdemu legalnie zatrudnionemu pracownikowi.

Dobre biuro pośrednictwa pracy za granicą – to znaczy jakie?

Przed wyjazdem za granicę, a na dobrą sprawę nawet jeszcze przed wybraniem biura pośrednictwa pracy, które taki wyjazd dla nas zorganizuje, powinniśmy dokładnie takie biuro sprawdzić. Biura pośrednictwa to firmy, które w naszym imieniu znajdą dla nas odpowiednią pracę i najczęściej zapewnią nam także zakwaterowanie. Wybór firmy, która istnieje na rynku od niedawna, zaledwie od kilku miesięcy, albo co gorsza od kilku tygodni, jest dość ryzykowny. W razie bankructwa biura pośrednictwa lub też jego zamknięcia z innego powodu możemy utknąć za granicą z utrudnionym dostępem do pomocy z Polski. Jest to największy problem zwłaszcza dla osób nieznających języka kraju, w którym pracują. W gorszym wypadku pracownik, którego biuro pośrednictwa nagle zakończyło swoją działalność, może nawet zostać bez wypłaty za wykonaną pracę. Z tego też powodu warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, sprawdzając biuro pośrednictwa. Co powinno nas zaniepokoić, a co jest normą dla takich firm. Jak już wspomnieliśmy, krótki okres obecności danego biura na rynku może być dla nas niepokojący. Oprócz tego warto również prześledzić rankingi, w których znajdują się zestawienia najlepszych agencji pracy na rynku. Zestawienia te mogą się różnić w zależności od autora, który je opracowywał, dlatego najlepiej sprawdzić więcej niż dwa. W rankingach tych z reguły branych jest pod uwagę wiele bardzo różnych zmiennych. Zajrzyjmy też na fora internetowe dotyczące pracy za granicą. Pracownicy wymieniają się tam wrażeniami i zastrzeżeniami, więc to również może być bardzo cenne źródło informacji o biurach pośrednictwa pracy za granicą.

Korzyści płynące ze skorzystania z pomocy biura pośrednictwa

Biuro pośrednictwa pracy za granicą szybko i efektywnie pomaga w otrzymaniu zatrudnienia za granicą. Jest to dobre rozwiązanie również dlatego, że w ramach oferty biura pośrednictwa możemy, jako szukający pracy, liczyć na wiele korzyści. Warto wymienić tu między innymi zatrudnienie w sprawdzonej firmie o dobrej pozycji na rynku lokalnym, pewność dobrych i godnych warunków pracy, zapewnienie zakwaterowania w pobliżu miejsca pracy, tłumaczenie niezbędnych dokumentów, legalne zatrudnienie. Szukanie pracy za granicą z biurem pośrednictwa staje się łatwe i bezproblemowe.

Źródło: https://www.faspacking.pl/pl/

Related posts

Szyjemy pościel na lato. O czym warto pamiętać?

Jak pokonać zniechęcenie do nauki angielskiego? – poradnik

Komfortowe warunki klimatyczne przez cały rok – zasadnie dla systemów klimatyzacji