Łysienie – jak je zatrzymać?

Łysienie to problem dotykający nie tylko osoby w starszym wieku. Wypadanie włosów często stanowi wstydliwy temat, z którym trudno walczyć samodzielnie. Na szczęście, rozwój medycyny estetycznej proponuje pacjentom coraz to skuteczniejsze i łatwiejsze sposoby na zahamowanie problemów z łysieniem. Ten wpis został poświęcony coraz popularniejszemu rozwiązaniu na problem wypadających włosów, dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Terapia PRP – co to takiego?

Terapia PRP stanowi nowoczesną propozycję do walki z łysieniem u osób w różnym wieku. Innowacyjna technologia oparta jest na wykorzystaniu niewielkiej ilości krwi pacjenta, celem jej odwirowania i uzyskania osocza bogatopłytkowego PRP. Substancja ta wstrzyknięta w miejsce ubytku włosa okazuje się oddziaływać na porost z wysokim prawdopodobieństwem skuteczności. Co ważne, Angel PRP (bo tak określa się również tę metodę) to technika, której efekty zostały potwierdzone klinicznie.

Osocze bogatopłytkowe – jak działa i czy jest bezpieczne?

Osocze bogatopłytkowe to substancja pochodzenia naturalnego, wykazująca silne działania regeneracyjne. Metoda ta jest więc całkowicie bezpieczna, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznej. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego stymuluje fibroblasty do produkcji nowych komórek. Dzięki temu, osocze bogatopłytkowe PRP poprawia proces naprawy i odnowy tkanek, a więc wpływa korzystnie m.in. na porost włosów. Przeprowadzenie zabiegu Angel PRP gwarantuje lepszą koncentrację płytek krwi w osoczu, co z kolei przekłada się na silny efekt regeneracji, odnowy oraz odżywienia iniektowanej okolicy.

Jak uzyskuje się osocze bogatopłytkowe?

Przygotowanie dawki dla pacjenta wymaga pobrania od niego 180 ml krwi. W połączeniu z preparatem przeciwzakrzepowym, pobrana krew jest umieszczana w wirówce podłączonej do specjalistycznego separatora tkankowego. Czas przygotowywania koncentratu wynosi od 20 do 30 minut. Tak otrzymany preparat podawany jest w miejscu wcześniej ustalonym z pacjentem. W przypadku stosowania mezoterapii z osoczem bogatopłytkowy na problem łysienia, zabieg ten należy powtórzyć kilkakrotnie, celem uzyskania satysfakcjonujących efektów zabiegów.

Angel System – zabieg na włosy i nie tylko

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione aspekty należy wskazać, że zabieg Angel System stanowi idealne rozwiązanie w kontekście walki z łysieniem plackowatym, androgenowym czy też telogenowym wypadaniem włosów. Uniwersalny charakter naturalnego, a jednocześnie odżywczego koncentratu sprawia, że można go bez problemu stosować również na innych partiach ciała. Z tego powodu, osocze bogatopłytkowe stanowi coraz częstszego konkurenta kwasu hialuronowego w kontekście wykonywania zabiegów odmładzających i regenerujących.

Problem utraty włosów jest pojęciem wstydliwym dla niejednej osoby. Warto jednak wiedzieć, że istnieją proste i skuteczne metody, które pozwalają zahamować ten proces. Korzystając z systemu Angel na włosy można liczyć na regenerację i odnowę skóry głowy, jak również innych części ciała. Zamiast tradycyjnego przeszczepu włosów warto więc spróbować poddać się technice z zastosowanie osocza bogatopłytkowego.

Related posts

Sport – samo zdrowie

Zasada bliskości podczas utylizowania odpadów medycznych

Profilaktyczne zabiegi stomatologiczne dla dzieci – przegląd dostępnych rozwiązań