• Główna
  • Budownictwo
  • Materiały wykończeniowe – wybieramy elewację nowoczesnego willowego domu

Materiały wykończeniowe – wybieramy elewację nowoczesnego willowego domu

Nowoczesne domy willowe porzuciły już ozdobniki w postaci balustrad, kolumn i innych elementów dekoracyjnych na rzecz najmodniejszych materiałów wykończeniowych, jakimi są kamienie naturalne. Zastosowanie ich nie tylko wewnątrz, ale i na elewacjach budynków nadaje im bardzo charakterystycznego wyglądu oraz wielu dodatkowych walorów. Dlaczego warto zastosować elewację z płytek kamiennych i jaki surowiec należy wybrać, aby osiągnąć wymarzony efekt?

Kamienne elewacje zewnętrzne – jakie są ich zalety?

Wykończenie zewnętrznych ścian willi płytami kamiennymi to krok w stronę nowoczesnych aranżacji, czerpiących zarówno z kolorystyki, jak i z surowców dostępnych w naturze. Dzięki nim budynek doskonale harmonizuje się z otoczeniem, niezależnie od tego, czy jest zlokalizowane w centrum miasta, wśród betonu i szkła, czy na jego obrzeżach pośród drzew i zielonej roślinności. Kamienne elewacje zewnętrzne to sposób na optyczne powiększenie budynku, dodanie mu monumentalności i elegancji. Płytki kamienne na zewnątrz gwarantują także ochronę ścian przed działaniem wielu czynników atmosferycznych. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, zwykle mrozoodporne i oddychające, dzięki czemu nie wpływają na akumulację wilgoci wewnątrz budynku. Elewacje kamienne są zatem rozwiązaniem łączącym walory estetyczne z dużymi atutami praktycznymi.

Płytki kamienne na zewnątrz – jakie wybrać?

Rynek kamieni naturalnych pełen jest różnorodnych surowców o bogatej kolorystyce i funkcjonalnym właściwościom, które należy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb i oczekiwań. Płytki kamienne na zewnątrz mogą być wykonywane m.in. z  wapienia, trawertynu i marmuru, trawertynu. Na szczególną uwagę zasługuje wapień, nadający budynkom jasnego, przytulnego wyglądu. Charakteryzuje go wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych dzięki czemu wapień na elewacje to niezwykle uniwersalny, niedrogi i bezpieczny wybór..

Jeżeli naszym priorytetem jest trwałość, wygoda i szlachetny wygląd to wapień lub trawertyn na elewacje będzie dla nas najlepszym wyborem. Wapienie i trawertyny Metamar są stosowane w różnych strefach klimatycznych, również w polskim klimacie świetnie zdają egzamin

Dzisiejsze domy willowe to proste bryły, które nabierają charakteru dzięki niebanalnym połączeniom naturalnych surowców, subtelnej kolorystyce i eleganckim wykończeniom. Kamienne elewacje zewnętrzne to jednak nie tylko kwestia wyglądu, ale także funkcjonalności i trwałości zastosowanych rozwiązań, które warte są swojej ceny.

Related posts

Sprężarki serii COMPACK – mobilne kompresory śrubowe do małych firm i warsztatów

Na ten sezon koniecznie zaopatrz się w modułowy pomost pływający

Ochrona głowy pracowników