Mechanizm powstawania pajączków na skórze

Pajączki, czyli dość popularny problem natury estetycznej to jeden z pierwszych objawów problemów z krążeniem. Wystąpienie takich zmian powinno więc skłonić pacjenta do odwiedzin w gabinecie specjalisty. W tym wpisie dowiesz się w jaki sposób powstają pajączki i jakimi metodami można się ich pozbyć.

Jak powstają pajączki na nogach?

Jednym z powodów występowania nieestetycznej dolegliwości są predyspozycje genetyczne. Warto jednak wiedzieć, że pojawienie się pajączków towarzyszy nie tylko płytkie ułożenie naczyń krwionośnych. Pękaniu naczynek służy nieodpowiedni styl życia, pełen złych nawyków. Należy do nich zaliczyć takie zjawiska jak palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, brak ruchu a także częste noszenie ciasnych ubrań i butów na wysokim obcasie.

Chcąc uniknąć powstawania pajączków należy pamiętać, że z czasem naczynia krwionośne stają się coraz bardziej kruche. Ryzyko wystąpienia dolegliwości na udach, łydkach lub stopach jest więc wyższa u osób po 40. roku życia. W tego powodu tej grupie zaleca się profilaktyczne wykonywanie badania USG Doppler żył naczyń krwionośnych.

Jak uchronić się przed wystąpieniem pajączków?

Choć uwarunkowania genetyczne stanowią istotną determinantę wystąpienia przypadłości, warto pamiętać o możliwościach redukowania ryzyka jej aktywowania. Popękane naczynka na nogach występują rzadziej u osób, które:

  • regularnie uprawiają sport – ruch pobudza pracę mięśni i pobudza pracę układu krążenia,
  • zdrowo się odżywiają – brak nadwagi lub otyłości oznacza mniejsze ogólne obciążenie organizmu,
  • noszą wygodne ubrania – nacisk może sprzyjać pękaniu drobnych naczynek,
  • unikają palenia papierosów i picia alkoholu – obie używki odpowiadają za podnoszenie ciśnienia tętniczego, co może być powiązane z występowaniem pajączków,
  • unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce – długie opalanie się może prowadzić do występowania problemów z układem krążenia a w konsekwencji do pękania naczynek.

Należy mieć świadomość, iż istnieją bezpieczne sposoby na usuwanie pajączków. Jeśli więc popękane naczynka już się pojawiły, należy zgłosić się do specjalisty celem wybrania odpowiedniej metody zabiegowej.

Usuwanie pajączków – jakie są metody?

W zależności od rozległości i miejsca występowania pajączków, lekarz może zaproponować kilka metod usuwania pajączków. Jednym z popularniejszych są wszelkiego rodzaju zabiegu stosujące urządzenia korzystające z technologii laserowej. Sporym atutem laserowego zamykania naczynek jest nie tylko wysoka jakość efektów końcowych. Przy użyciu maszyny można również przy okazji pozbyć się blizn lub przebarwień w miejscu wykonywania zabiegu. Chcąc poddać się zabiegowi zamykania naczynek w Warszawie, warto zgłosić się do naszej kliniki.

Istnieją również inne metody pozwalające na usunięcie popękanych naczynek. Można do niej zaliczyć zarówno skleroterapię, stosującą do tego celu igłę z leczniczym preparatem, jak i drobne zabiegi kosmetyczne. W drugiej grupie należy wymienić metody takie jak drenaż limfatyczny, masaże czy termolizę. To jednak zamykanie naczynek cieszy się w ostatnim czasie największą popularnością, z uwagi na wysoką precyzje i uniwersalność zabiegu.

Rate this post

Related posts

Jak chronić swój słuch podczas koncertu?

Implant słuchowy – charakterystyka działania

Przodozgryz – aparat ortodontyczny jest niezbędny