Na ten sezon koniecznie zaopatrz się w modułowy pomost pływający

Modułowe pomosty pływające wykonane z polietylenu to nowoczesne rozwiązanie, które w coraz większym stopniu wypiera tradycyjne ciężkie drewniane pomosty stawiane na palach, czy te wykonane ze stali lub betonu. Rosnąca popularność tych produktów jest związana z ich licznymi zaletami. Wykonane z tworzywa sztucznego pływaki, które są podstawą budowy pomostów, to elementy, które cechuje odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Ich lekka i modułowa konstrukcja pozwala dowolnie zmieniać konfigurację z sezonu na sezon, a co za tym idzie tworzyć za ich pomocą przystanie cumownicze, pomosty rekreacyjne, czy kładki spacerowe – w zależności od aktualnych potrzeb inwestora.

 

Modułowe pomosty pływające oferowane przez firmę ELPLAST+ występują w dwóch wymiarach wysokości, co pozwala na ich różnorakie zastosowanie, w zależności od potrzeb inwestora. Pierwszy typ stanową pomosty serii niskoburtowej (N), które są przeznaczone przede wszystkim dla kajakarzy i wioślarzy, ponieważ poziom pomostu nie wystaje zbyt wysoko ponad lustro wody, co umożliwia im wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, bez potrzeby wyprowadzania go na brzeg. Drugi typ pomostów to pomosty serii wysokoburtowej (W). Doskonale sprawdzają się w roli budulca przystani dla jachtów i łodzi żaglowych, basenów pływających oraz pomostów wędkarskich.

 

Pomosty pływające mogą zostać rozbudowane i wyposażone w różnego rodzaju akcesoria, takie jak barierki, drabinki, czy specjalne najazdy dla skuterów wodnych i kajaków. Można je także wykorzystywać do budowy zamkniętych kąpielisk na akwenach, ponieważ dzięki możliwości instalacji dodatkowych elementów oraz antypoślizgowej powierzchni pozwolą stworzyć bezpieczne miejsce do kąpieli i odpoczynku.

 

Kolejną niepodważalną zaletą modułowych pomostów pływających jest łatwość ich montażu. W przeciwieństwie do pomostów tradycyjnych, w tym przypadku do stworzenia konstrukcji nie jest potrzebny specjalistyczny ciężki sprzęt ani wykwalifikowana ekipa, a sam proces instalacji zamyka się w czasie kilku godzin.
Dodatkowo, modułowe pomosty pływające nie wymagają konserwacji, co jest niezbędne w przypadku tradycyjnych drewnianych lub metalowych pomostów.

 

Kolejną istotną cechą, która niewątpliwie wyróżnia modułowe pomosty pływające jest ekologiczność. W przeciwieństwie do tradycyjnych pomostów z drewna i stali są one przyjazne środowisku. Dzięki temu, iż są one wykonane z tworzywa sztucznego oraz nie wymagają konserwacji – nie zanieczyszczają wody poprzez kontakt z rdzą, farbami, czy środkami impregnującymi. Co więcej, pomosty polietylenowe mogą zostać poddane procesowi recyklingu.

 

Pomosty te nie podlegają rygorom prawa budowlanego, ponieważ w każdej chwili można je łatwo zdemontować, a po zakończonym sezonie bez większych problemów przetransportować do magazynu. Są zatem świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce uczynić brzeg jeziora bądź rzeki bardziej przyjaznym – dla osób chcących nad nim wypoczywać lub aktywnie spędzać czas.

Inspiracja: ElPlastPlus.pl – pomosty pływające i osprzęt.

Related posts

Odnawialne źródła energii w Polsce – ekologiczne sposoby pozyskiwania prądu

Wydajność pracy i nauki a oświetlenie

Jak żyć ekologicznie nie zmieniając swoich przyzwyczajeń?