Niszczarki biurowe – najczęściej zadawane pytania

Mimo stale rozwijającej się technologii nadal wiele informacji przechowywanych jest w tradycyjnej papierowej formie. Takie dane łatwo mogą wpaść w niepowołane ręce. Niszczarki do papieru to urządzenia, które powinny znajdować się w każdym biurze, gdzie istnieje obieg dokumentacji. Wszystkie przedsiębiorstwa zobowiązane są do zapewnienia sprawnie działającego systemu utylizowania dokumentów.  Niszczarki biurowe to dobry sposób na skuteczne zniszczenie papierowych akt zawierających dane osobowe. W tekście poniżej prezentowane są najczęściej zadawane pytania odnośnie niszczarek biurowych.

Jaką niszczarkę wybrać i na co zwracać największą uwagę?

Jest to pierwsze i jednocześnie podstawowe pytanie przy zakupie niszczarki biurowej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów niszczarek. Urządzenia mają różne stopnie wydajności przystosowane do małych, średnich lub dużych biur. Należy zastanowić się, ile kartek papieru chcemy jednorazowo zniszczyć i wybrać urządzenie pasujące do naszych potrzeb. Ważnym elementem jest stopień bezpieczeństwa oraz tajności niszczonych dokumentów. Niszczarki do papieru wyposażone są w różne systemy cięcia. Warto również zwrócić uwagę na poziom hałasu urządzenia ora pojemność kosza.

Jakich przedmiotów możemy się pozbyć z pomocą niszczarki biurowej?

Wszystko zależy od modelu urządzenia. Standardowe niszczarki biurowe przystosowane są do niszczenia kartek papieru o standardowych rozmiarach. Wiele urządzeń może dodatkowo niszczyć dokumenty o nieregularnych kształtach. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane modele, to poradzą sobie  nawet z plastikowymi kartami oraz danymi zapisanymi na nośnikach CD/DVD.

Jak przywrócić pracę niszczarki po jej samoistnym zatrzymaniu?

Jeśli mamy problem z zatrzymaną niszczarką biurową, to w pierwszej kolejności należy upewnić się, że urządzenie ma stały dostęp do źródła zasilania. Może się wówczas zdarzyć, że kabel podłączony do niszczarki odłączył się, a wraz z nim wyłączyło się urządzenie. Większość niszczarek do papieru wyposażona jest w panel kontrolny, na którym wyświetlają się informacje o bieżących problemach. Do głównych przyczyn należy zbyt duża ilość kartek włożona na raz. Często powoduje to zacięcie się niszczarki. Oprócz tego warto sprawdzić również poziom zapełnienia pojemnika na ścinki. Może się okazać, że jest w całości wypełniony i należy go opróżnić przed przystąpieniem do pracy.

Czy muszę się martwić hałasem wytwarzanym przez niszczarkę?

Poziom dźwięku zależy przede wszystkim od rodzaju urządzenia. Tanie niszczarki biurowe z reguły są bardzo głośne, a ich użytkowanie może sprawiać dyskomfort. Maksymalny poziom natężenia dźwięku urządzenia podczas pracy wynosi 72 decybele. Jednak w najnowszych modelach nie musimy się martwić o nasze uszy. Takie urządzenia wyposażone są w specjalne funkcje, dzięki czemu nie generują szumu o wysokiej częstotliwości.

Jak prawidłowo konserwować niszczarkę biurową?

Dzięki regularnej konserwacji możemy cieszyć się płynną i bezawaryjną pracą urządzenia. W tym celu należy sprawdzać stan noży tnących i w razie potrzeby naoliwiać je. Do tego celu używamy specjalnego oleju w małych butelkach lub naoliwionych arkuszy. Niektóre niszczarki do papieru wyposażone są w funkcję automatycznego oliwienia, która wymaga jedynie sprawdzenia poziom oleju w zasobniku.

Podsumowując, jeśli chcemy wybrać idealną niszczarkę to musimy kierować się wieloma czynnikami. Powyżej prezentowanych jest zaledwie kilka najczęściej zadawanych pytań.  Wybór przede wszystkim  zależy od naszych preferencji i potrzeb.

Źródło: idealnebiuro.pl –

Related posts

Co zrobić, aby korzystanie ze sprężarki nie było drogie?

Wynajem samochodów: co warto o tym wiedzieć?

Jaki biznes się opłaca?