Ogród – wizytówka Twojego domu

Ogród to przywilej, z którego mogą cieszyć się posiadacze domów. Warto zadbać, aby prezentował się nienagannie, został zaaranżowany zgodnie z potrzebami, a w dodatku, aby znalazły się w nim atrakcyjne elementy małej architektury.

Pomysł na nowoczesny ogród

Wiele osób szuka inspiracji, jak zaaranżować przestrzeń wokół własnego domu. Pomysłów jest wiele, ale które faktycznie są funkcjonalne? Stawiając na ogród w harmonijnym, minimalistycznym stylu na pewno osiągniesz zadowolenie. Jest to trend, który cieszy się ogromną popularnością, a co ważne ogród wygląda dzięki niemu po prostu przepięknie. Wyszukane gatunki roślin, stonowana kolorystyka małej architektury, uporządkowana przestrzeń to główne wyznaczniki minimalistycznego stylu ogrodowego.

Aranżując ogród w ten sposób, nie może być mowy o przypadkowości. Musisz starannie dobierać zarówno rośliny, jak i ozdoby. Całe otoczenie będzie dzięki temu spójne, spokojne i zapewni idealną przestrzeń do odpoczynku.

Ozdoby z betonu do ogrodu – minimalistyczny trend, który zdobywa popularność

Surowy beton i soczysta zieleń to połączenie idealne. Trudno wyobrazić sobie lepszy materiał do zastosowania w ogrodowej przestrzeni. Wszystko co naturalne sprawdza się świetnie.

Dekoracje betonowe możesz zarówno kupić, jak i zrobić samodzielnie. Co ważne, beton jest na tyle plastyczny, że powstają z niego naprawdę efektowne ozdoby. Mogą to być donice, świeczniki, dekoracyjne liście. Pomysłów na ozdoby z betonu do ogrodu jest bardzo dużo. Wystarczy tylko zainspirować się, poszukać konkretnej rzeczy lub wykonać ją samodzielnie, aby Twój ogród zyskał naprawdę wyjątkową dekoracje.

Figury i rzeźby ogrodowe

Jeżeli chcesz, aby Twój ogród wyróżniał się na tle innych, postaw na dekoracje w formie rzeźb oraz figur. To niezawodny sposób, aby ożywić przestrzeń, zainteresować nią każdego i cieszyć się z oryginalnego wypełnienia przestrzeni ogrodowej. Dobrze dobrane rzeźby ogrodowe mogą zostać z Tobą przez długie lata, nigdy się nie znudzą.

Najczęściej rzeźby do ogrodu wykonywane są z betonu. Jest to popularny, tani materiał, gwarantujący uzyskanie trwałej i efektownej konstrukcji. Jakie rzeźby cieszą się największą popularnością? Oczywiście krasnoludki, ale również prezentujące chłopców czy dziewczynki trzymających kosze z kwiatami.

Do nowoczesnego ogrodu możesz także wprowadzić abstrakcyjne rzeźby, które każdemu będą kojarzyły się z czymś innym.

Widowiskowy akcent dekoracyjny, czyli fontanna ogrodowa

Trudno o lepsze podwyższenie prestiżu i atrakcyjności przestrzeni ogrodowej niż fontanna ogrodowa. Bogato zdobione wprowadzają do ogrodu barokowy styl, natomiast dostępne w klasycznej formie podkreślą nowoczesność i ponadczasowość przestrzeni ogrodowej.

Popularny jest zakup fontanny, której głównym elementem jest kobieta z dzbanek, po której woda spływa i trafia do mini oczka. W nowoczesnych ogrodach zastosowanie znajdują także fontanny w kształcie kuli, z których wylewa się woda.

Jeżeli dysponujesz dużym metrażem, możesz wybrać klasyczną fontannę z większym zbiornikiem wodnym, z efektownymi, tryskającymi dyszami.

Related posts

Tajemnice projektantów wnętrz – czyli przepis na piękne mieszkanie.

Wydajność pracy i nauki a oświetlenie

Biodezynfekcja mieszkań – na czym polega i kiedy się ją stosuje?