Regały magazynowe mobilne – dlaczego warto?

Mobilność jest bardzo istotną cechą niezależnie od dziedziny życia, jakiej dotyczy. Możliwość łatwego przemieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia, pozwala na dopasowanie wnętrza do potrzeb i umożliwia doskonałe zagospodarowanie powierzchni pomieszczenia. Coraz częściej z mobilnymi systemami mamy do czynienia w różnego rodzaju magazynach, co umożliwia łatwe zarządzanie wolną przestrzenią i dopasowywanie jej do aktualnych potrzeb. Czy rozwiązanie to jest warte przeprowadzenia zmian w swoim magazynie i dlaczego?

Wykorzystanie potencjału magazynu

Mówiąc o mobilnych regałach magazynowych, warto wspomnieć, że ich największą zaletą jest fakt, iż w odróżnieniu od innych rozwiązań, pozwalają zagospodarować powierzchnię magazynu nawet w 90%. Dlaczego się tak dzieje? Odpowiedź jest prosta. Dzięki możliwości swobodnego poruszania się poszczególnych regałów po wbudowanych szynach nie ma potrzeby tworzenia specjalnych korytarzy mieszczących wózek widłowy pomiędzy każdym z nich. Wystarczy, że zostawimy jedną przestrzeń, w której poruszać będziemy mogli się wózkiem, a w razie potrzeby dotarcia w inne miejsce, przesuniemy odpowiednią ilość regałów w jedną, bądź drugą stronę. Mobilne regały magazynowe pozwalają na swobodną rozbudowę pod względem wysokości, dlatego powierzchnię magazynu realnie możemy powiększyć nawet kilkukrotnie. 

Dopasowanie do potrzeb

Mobilne rozwiązania sprawdzają się doskonale w powierzchniach magazynowych. Nie zawsze posiadany asortyment jest przez nas tak samo często wykorzystywany, przez co dostęp do niego może być bardziej lub mniej ograniczony. Dzięki mobilnemu systemowi regałów możemy dopasować magazyn idealnie do naszych potrzeb. Co więcej, rozmieszczenie i łatwy dostęp do poszczególnych miejsc w magazynie znacząco usprawnia i ułatwia tworzenie inwentaryzacji czy proces składania zamówień na brakujący asortyment. Mobilne regały magazynowe sprawiają, że przestrzeń magazynu staje się bardziej uporządkowania.

Zwiększenie sprzedaży i zysków

Wydawać by się mogło, że zamontowanie konkretnego rodzaju regałów nie ma bezpośredniego wpływu na zyski płynące ze sprzedaży. Szczególnie jeśli nie mówimy o powierzchniach sklepowych, a magazynowych. Rzeczywistość jednak przedstawia się nieco inaczej. Możliwość łatwego dotarcia do danego produktu znajdującego się na magazynie znacząco przyspiesza proces pakowania i wysyłki zamówień realizowanych w sklepach internetowych. Wykorzystanie mobilnych regałów magazynowych, w pełni odpowiada potrzebom tych sklepów, które wyróżniają się bogatą ofertą asortymentową, a nie posiadają znacznych ilości poszczególnych produktów. Regały te, pozwalają na szybkie przesuwanie poszczególnych części po prowadnicach, co z kolei przekłada się na możliwość przetworzenia większej ilości zamówień i zarobienia większej sumy pieniędzy.

Related posts

Najpopularniejsze rodzaje żurawi – charakterystyka

Ochrona głowy pracowników

Wynajem samochodów: co warto o tym wiedzieć?