Solarne lampy ogrodowe: hit czy kit?

Coraz częściej proponowane są nam odnawialne źródła energii, również do ogrodu. Solarne lampy ogrodowe są jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań, jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne!

Dlaczego warto wybrać solarne lampy ogrodowe?

W tym przypadku lista argumentów wydaje się nie mieć końca! Przede wszystkim to duża oszczędność. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii w żaden sposób nie nadszarpnie domowego budżetu. Jedyny koszt to zakup lamp, jednak przy braku opłat za energię – zwraca się natychmiast. Druga sprawa – są tanie. Ceny lamp solarnych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Nie bez znaczenia jest również aspekt estetyczny. Solarne lampy ogrodowe wyglądają po prostu ładnie i pomagają stworzyć niepowtarzalny klimat w ogrodzie. Producenci zadbali również o to, by ich wzory były szerokie i dawały dużą możliwość wyboru: klosza, kształtu czy rodzaju. Kolejną istotną kwestią jest także ich montaż. Gdy na etapie planowania ogrodu w projekcie nie zostanie uwzględnione oświetlenie, z pomocą przyjdą lampy solarne.

Lampy solarne – jak dużo ich kupić i jakie wybrać?

Jeśli ogród jest duży, może trzeba będzie kupić nawet 20-25 lamp. Wszystko zależy od naszej wizji i tego, jak dużo światła oczekujemy! Jeśli lampy solarne mają stanowić jedyny element oświetlenia w ogrodzie, warto kupić ich nieco więcej. Do oświetlenia jedynie konkretnego obszaru wystarczy kilka sztuk. Jak wybrać idealne? Przede wszystkim muszą pasować do ogrodu i podobać się domownikom. Niekiedy mogą stanowić również element jego wystroju, np. gdy kupimy lampy solarne w postaci lampionów i powiesimy na drzewo. Efekt będzie piorunujący i z pewnością zachwyci każdego! Z kolei do oświetlenia chodnika, najazdu lub drogi do garażu warto wybrać stojące, nieco bardziej masywne modele. Będą dawały więcej światła, tym samym zwiększą bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę także na ich jakość i materiał, z jakiego zostały wykonane. Będą zmagały się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, więc jeśli mają cieszyć oko na długo, powinny być solidnie wykonane!

Jak zamontować lampy solarne?

Montaż lamp solarnych jest szybki, prosty i nie wymaga okablowania. Wystarczy wyjąć z opakowania lampę, złożyć ją i ostrym czubkiem zamontować w glebie. Głębokość, na jakiej powinny zostać zamontowane, zależy od ich wielkości i rodzaju. Większość jednak montuje się na około 10-15 cm. Dokładne parametry podane zostały przez producenta na opakowaniu lub instrukcji. Dostępne są także lampy wiszące, girlandy czy lampiony, które nie wymagają umieszczania w ziemi.

W montażu najważniejsze jest odpowiednie umiejscowienie panelu pobierającego światło. Bez względu na rodzaj lamp, należy skierować go bezpośrednio w kierunku promieni słońca. Nie należy montować ich w miejscu zacienionym.

Lampy solarne od lat zajmują pierwsze miejsce wśród lamp ogrodowych. Są funkcjonalne, estetyczne, dają poczucie bezpieczeństwa, pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat. Mogą oświetlić wybrany obszar lub cały ogród! Co więcej, mogą świecić każdej nocy bez dodatkowych kosztów!

inspiracja: hurtelektryczny.pl – lampy zewnętrzne

Related posts

Aranżacja przydomowego ogrodu. Na co zwrócić uwagę?

Tajemnice projektantów wnętrz – czyli przepis na piękne mieszkanie.

Uprawa indoor? Te akcesoria pozwolą zapomnieć o niedogodnościach?