• Główna
  • Biznes
  • Sprężarki serii COMPACK – mobilne kompresory śrubowe do małych firm i warsztatów

Sprężarki serii COMPACK – mobilne kompresory śrubowe do małych firm i warsztatów

Wielu właścicieli małych firm i warsztatów poszukuje mobilnych kompresorów śrubowych. Sprzęt ten powinien charakteryzować się tym, że jest najlepszą alternatywą dla sprężarek tłokowych. Przedsiębiorcy oczekują od mobilnych sprężarek śrubowych ekonomicznej pracy, wydajności, a także wytrzymałej konstrukcji i niskiej emisji hałasu. Dlatego też ogromną popularnością cieszą się niewielkich rozmiarów, niezawodne i szybkie w działaniu sprężarki Compack.

Małe sprężarki śrubowe Compack – doskonałe dla mikrofirm i na użytek domowy

Zastosowanie sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim z pewnością sprawdzi się nie tylko w średnich przedsiębiorstwach, ale również wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykorzystywania tego rodzaju sprzętu. Niewielkie warsztaty mechaniczne i stolarskie, a także małe warsztaty mobilne i wyścigowe również potrzebują dobrej jakości sprężarek śrubowych. To samo dotyczy rolnictwa, przemysłu ogrodniczego, a także laboratoriów i małych firm produkcyjnych. Wszędzie tam posiadanie ekonomicznego w pracy, cichego i wydajnego kompresora wydaje się nieodzowne. Poręczny, niewielkich gabarytów sprzęt może być wykorzystany nawet w przydomowych garażach, w których wykonuje się prace przy pomocy sprężarki śrubowej. Takie są właśnie nowoczesne, energooszczędne sprężarki śrubowe Compack, które są dostępne w wersjach z silnikami jedno- lub trójfazowymi.

Korzyści związane z obsługą kompresorów Compack

Decydując się na sprężarki Compack zyskuje się pewność, że są to produkty z najnowocześniejszymi i najmniejszymi na rynku zintegrowanymi modułami sprężającymi. Urządzenia te, z racji swoich niewielkich gabarytów, są bardzo łatwe do transportowania i przemieszczania, co umożliwia wykorzystanie ich w niemal każdej dziedzinie przemysłu. Dla osób dysponujących miejscem, w którym może znajdować się sprężarka śrubowa, poleca się wersje wolnostojące.

Sprężarki śrubowe Compack wyróżniają się wieloma zaletami. Generują one ciśnienie robocze do 10 bar, a także posiadają silniki jednofazowe lub trójfazowe najnowszej generacji. Dzięki temu, jest to sprzęt bezawaryjny, bardzo wydajny w działaniu, a także szybki i niezawodny. Bezobsługowy napęd bezpośredni, a także kompaktowa, wytrzymała konstrukcja zapewnia maksymalny komfort pracy, a także długą żywotność urządzenia.

Małe gabaryty i rozwiązany problem kondensacji wody – jedne z wielu zalet tego typu urządzeń

Zastosowanie sprężarek Compack w niewielkim zakładzie wiąże się z tym, iż jest  to sprzęt, który emituje bardzo niski poziom hałasu. Dzięki temu nie wpływa on negatywnie na zdrowie osób znajdujących się w pobliżu urządzenia. Z racji swoich małych gabarytów, sprężarki Compack mogą być montowane w dowolnie wybranym miejscu, a także być transportowane szczególnie, gdy firma często zmienia swoją lokalizację lub też planuje przeprowadzkę.

Dzięki systemowi grzewczemu, zastosowanemu w tych kompresorach przemysłowych, z łatwością rozwiązano problem kondensacji wody, co również jest ogromnym ułatwieniem dla wielu przedsiębiorców borykających się z tego typu dylematami. W sprężarkach Compack nie jest wymagany dodatkowy zbiornik powietrza, a wydajny wentylator pozwala na długotrwałą pracę urządzenia bez ryzyka awarii czy przerw w działaniu. Wykorzystując niewielkich rozmiarów sprężarki śrubowe Compack można ograniczyć wydatki na prace konserwacyjne i serwisowe, ponieważ urządzenie zostało skonstruowane w taki sposób, aby wszelkie tego typu działania mogły być wykonywane na miejscu.

Zastosowanie mobilnej sprężarki śrubowej wiąże się z wieloma korzyściami. Kompresory przemysłowe Compack idealnie spełniają wymagania osób, które prowadzą mikroprzedsiębiorstwa i potrzebują wydajnego, poręcznego i niezawodnego parku maszynowego, łatwego w obsłudze i zaprojektowanego w taki sposób, aby nie generował dodatkowych kosztów serwisowych i konserwacyjnych.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza 

Related posts

Na ten sezon koniecznie zaopatrz się w modułowy pomost pływający

Sprężone powietrze najwyższej jakości dzięki sprężarkom BOGE

 Transport kontenerowy – dlaczego jest popularny?