Szyjemy pościel na lato. O czym warto pamiętać?

Lato zbliża się wielkimi krokami. Warto odpowiednio się przygotować na upalne dni, ponieważ przez ostatnie kilka lat zauważalny był dość znaczący wzrost średniej temperatury. Należy brać pod uwagę ten fakt, m.in. wybierając pościel na lato. Jakie cechy więc powinna zawierać idealna pościel na gorące letnie noce?

Jaki rodzaj materiału jest najlepszy?

Przede wszystkim wybierajmy cienkie, oddychające materiały. Co to znaczy? Tkaniny takie jak bawełna mają większą przepuszczalność powietrza, przez co nasz organizm nie jest przegrzany w nocy, a tym samym się nie poci. Tak samo jest z każdym materiałem pochodzenia naturalnego. Zdecydowanie unikajmy sztucznie produkowanych tkanin, które mogą zachęcać ceną lub wyglądem. Jednak nie zagwarantują nam one tego, co naturalne produkty – stuprocentowej wygody wypoczynku. Komfortowo spędzona noc jest początkiem do dobrego, pełnego energii letniego dnia. W tym wypadku warto zainwestować w wysokiej jakości materiały, które pozytywnie przyczynią się do poprawy jakości snu. Nie należy zapominać, że pościel ma duży wpływ na wygląd naszej skóry oraz zdrowie naszych włosów. Szczególne znaczenie ma to latem, kiedy mimo wszystko potliwość jest wzmożona. Zwiększa to liczbę potencjalnych bakterii przenoszących się na nasze ciało. Wybierajmy więc tkaniny z myślą nie tylko o wygodzie, ale również o zdrowiu.

Struktura letniej pościeli

Wiele osób nie może wyobrazić sobie nocy spędzonej bez żadnego przykrycia. Jednak gdy temperatura sięga 35 stopni Celsjusza podczas dnia i nawet około 20 stopni Celsjusza po zachodzie słońca, ostatnie, o czym myślimy, to gruba zimowa kołdra. Dlatego idealnie sprawdzi się w tym wypadku specjalna letnia kołdra na nieco chłodniejsze wieczory lub nawet sama poszewka. Wybór należy już do każdego indywidualnie, wszyscy mamy swoje własne preferencje i wiemy, co sprawdza się dla nas najlepiej. Szyjąc letnią pościel można połączyć ze sobą kilka warstw materiału.

Estetyka i komfort w jednym

Wybierając materiał na cienką letnią pościel, nie trzeba rezygnować w żadnym wypadku z estetyki. Istnieje wiele rodzajów tkanin, które można znaleźć w przeróżnych wariantach wzorniczych. Jedynym ograniczającym czynnikiem jest nasza kreatywność. Pierwszorzędnym wyborem jest satyna, która przez swoją śliską i błyszczącą strukturę ma właściwości chłodzące. Bardziej popularnym rodzajem wśród tkanin pościelowych na metry jest satyna bawełniana, która jest minimalnie łagodniejsza w dotyku, zachowując przy tym elegancki wygląd oryginalnej satyny. Taka pościel wzbogaci każde wnętrze i jeszcze bardziej umili wieczorny rytuał.

Komfort na najwyższym poziomie

Człowiek powinien spać od 6 do 8 godzin dziennie. Spędzając tak duży okres na nocnym wypoczynku, nie powinniśmy oszczędzać na urządzeniu sypialni. Materiałem niezaprzeczalnie z najwyższej półki jest jedwab. Wyglądem porównywalny jest on do satyny, jednak istnieje kolosalna różnica w strukturze i podczas kontaktu ze skórą.

Podczas ciepłych letnich nocy najważniejszy jest komfort. Kiedy temperatura przebija kolejne rekordy, warto wyposażyć się w odpowiednią pościel. Kilkuwarstwowa poszewka z naturalnych materiałów powinna w zupełności zaspokoić nasze potrzeby. Bezkonkurencyjnie sprawdzi się każdy rodzaj bawełny, satyna, czy jedwab.

źródło: Otula.pl – sklep z materiałami Warszawa

Related posts

3 sprawdzone przepisy na czekoladowe ciasteczka bezglutenowe

Czy produkty dostępne w sklepach są w stanie zastąpić wędliny własnej roboty? – poradnik

Żele intymne – dlaczego warto mieć je w sypialni?