Taboret elektryczny i jego zastosowanie gastronomii

Wydawanie posiłków w restauracjach, barach, stołówkach szkolnych, bufetach pracowniczych czy podczas przyjęć okolicznościowych, staje się o wiele prostsze, gdy kuchnia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt. Jednym z podstawowych urządzeń, które musi znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym, jest taboret elektryczny. W kuchni, w której nie ma przynajmniej kilku takich taboretów, przygotowanie potraw dla dużych grup gości jest praktycznie niemożliwe, bądź bardzo uciążliwe. Wiąże się to bowiem z koniecznością ciągłego podnoszenia i przenoszenia ogromnych garnków o pojemności kilkudziesięciu litrów, którymi – z uwagi na ich ciężar – zwyczajnie trudno manewrować.

Do czego służą taborety elektryczne?

Taboretem elektrycznym nazywamy stanowisko do gotowania, które jest zasilane prądem i wyposażone w płyty grzewcze. Urządzenia te umożliwiają jednoczesną obróbkę termiczną ogromnych ilości jedzenia. Dzięki zastosowaniu taboretów elektrycznych wykorzystywanie w gastronomii ciężkich naczyń kuchennych przestaje być problemem. Mając bowiem do dyspozycji niewysokie stanowisko do gotowania i podgrzewania jedzenia, nie musimy już męczyć się z przenoszeniem garnków, rondli czy patelni i ustawianiem ich na palnikach tradycyjnych kuchenek.

Najważniejsze cechy taboretów elektrycznych

Taboret elektryczny mierzy maksymalnie kilkadziesiąt centymetrów. Stabilna i wytrzymała konstrukcja urządzenia oparta na czterech nogach, zapewnia pełne bezpieczeństwo pracy w kuchni. Niektóre modele taboretów wyposażone są dodatkowo w nogi o regulowanej wysokości.

Taborety, ze względu na swoje wymiary, umożliwiają komfortową pracę nawet z naczyniami o dużej średnicy czy wysokości. Na niektórych taboretach możemy ustawiać garnki o pojemności nawet kilkuset litrów.

Taborety elektryczne są najczęściej wykonywane z niezwykle wytrzymałej stali nierdzewnej, która jest odporna na wysokie temperatury, korozję i uszkodzenia mechaniczne. Stal nierdzewna gwarantuje trwałość oraz estetyczny wygląd urządzenia. Taborety są łatwe w utrzymaniu, ponieważ można je czyścić za pomocą powszechnie dostępnych detergentów.

Płyty grzewcze zapewniają równomierne rozłożenie temperatury na całej powierzchni palnika. Najpopularniejsze są modele taboretów wyposażone w jeden lub dwa palniki, gdyż zajmują one niewiele miejsca oraz są łatwe w transporcie i przechowywaniu. Poszczególne modele posiadają kilkustopniową regulację mocy, która pozwala dostosować temperaturę do konkretnych potrzeb. Taborety elektryczne nie tylko zapewniają ekonomiczne gotowanie, ale są również gwarancją bezpieczeństwa, gdyż producenci wyposażyli je w system ochrony przeciwpożarowej.

W przypadku punktów gastronomicznych, które każdego dnia wydają po kilkaset posiłków, konieczne będzie użycie ciężkich naczyń o dużych pojemnościach. W takiej sytuacji taboret elektryczny z pewnością zapewni szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze przygotowywanie posiłków niż kuchenka tradycyjna. Wybór odpowiedniego modelu pozostaje jednak kwestią indywidualną. Przed zakupem warto przede wszystkim określić pożądane wymiary, liczbę palników i moc urządzenia.

Inspirowane: active-company.pl – hurtownia gastronomiczna 

Related posts

Prasy krawędziowe CNC – 5 głównych zalet

Jakie czynniki determinują koszty utrzymania magazynu?

Jakie wymagania stawia się programistom JAVA?