Uprawa indoor? Te akcesoria pozwolą zapomnieć o niedogodnościach?

Uprawa roślin w pomieszczeniu wymaga stworzenia odpowiednich warunków, które zapewnią im prawidłowy wzrost. Wystarczy niewielka powierzchnia i kilka sprawdzonych akcesoriów, aby zacząć przygodę z uprawą indoor. Jednym z większych problemów, który spędza sen z powiek niemal każdemu hodowcy, jest pozbycie się nieprzyjemnych zapachów i zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu uprawnym. W jaki sposób to zrobić? Poniższy artykuł prezentuje przykłady rozwiązań, które pozwolą zapomnieć o wszelkich niedogodnościach związanych z uprawą indoor.

Jaki neutralizator zapachu wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które pozwolą hodowcy zapanować na zapachami w namiocie uprawowym. Problem ten nie występuje przy uprawie na dworze, jednak ogrody hydroponiczne stają się obecnie coraz bardziej popularne. Dobrze wiedzieć, w jaki sposób  radzić sobie z niechcianymi zapachami. Dziś możesz wybierać spośród wielu rozwiązań. Producenci oferują spraye neutralizujące, specjalne bloki zapachowe stosowane wraz z systemem rozdmuchującym oraz żele. Co wybrać?

Dysk zapachowy

Neutralizator zapachu w formie dysku to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych zapachów. Zawiera w swoim składzie mieszankę olejków roślinnych, które skutecznie rozprawią się z niemal każdym organicznym zapachem, a do tego są w pełni ekologiczne. Są doskonałą alternatywą dla ozonowania. Niezwykle wydajne – jeden dysk wystarczy na 2 do 4 tygodni stosowania. Mogą być używane niezależnie lub wraz z systemem rozdmuchującym. Świetnie sprawdzają się położone przy wylocie wentylatora.

Neutralizator zapachu z membraną

Kolejne akcesorium pomocne w uprawie indoor to neutralizator z wymienną membraną zapachową. Gotowy do użycia. Wystarczy odkręcić pojemnik i postawić w namiocie uprawowym, najlepiej przy wylocie wentylacji. Jedno opakowanie wystarczy na odświeżenie zapachu w pomieszczeniu o powierzchni do 10 m3. Pojemnik zawiera dwa regulowane wyloty, dzięki czemu możemy dostosować siłę działania neutralizatora do naszych potrzeb.

Neutralizator zapachu w formie bloku

Stosowane na skalę przemysłową, skutecznie sprawdzą się także w Twojej domowej uprawie indoor. Bloki neutralizujące wiążą się z cząsteczkami lotnymi wszelkich organicznych zapachów, sprawiają, że stają się one bezwonne. Są w pełni ekologiczne, bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin. Wystarczy otworzyć opakowanie i pozostawić je w miejscu, gdzie natężenie nieprzyjemnego zapachu jest wysokie. Można dodatkowo zastosować system rozdmuchujący. Blok potrzebuje od kilku do kilkunastu godzin, aby zacząć w pełni działać. Inną formą neutralizatora jest żel, który można rozsypać w kilku miejscach np. wzdłuż przewodu wentylacyjnego.

Wentylator TD Silent

Innym problemem, z którym spotka się każdy hodowca indoor, jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji w namiocie uprawowym. Przydatnym akcesorium będzie wentylator TD Silent. To urządzenie, które sprawdzi się niezależnie od rodzaju zastosowanej instalacji wentylacji ogólnej. Jego niebywałą zaleta jest niski poziom hałasu. Cicha praca jest możliwa dzięki aerodynamicznej geometrii wnętrza, antywibracyjnemu mocowaniu silnika oraz zastosowaniu zintegrowanego systemu tłumików wewnętrznych. Kolejną zaletą tego urządzenia są jego rozmiary, co sprawia, że z łatwością można zamocować wentylator niemalże w każdym miejscu np. na suficie podwieszanym. Może pracować zarówno w pionie jak i w poziomie. Wentylator TD Silent osiąga wysokie ciśnienie i znakomitą wydajność, dlatego zalecany jest przy uprawach indoor.

Istnieje wiele bezpiecznych rozwiązań, które sprawią, że uprawa indoor stanie się czystą przyjemnością. Nie warto oszczędzać na neutralizatorach zapachu i wybierać tylko bezpieczne rozwiązania. Zainwestuj w sprawdzony neutralizator oraz skuteczną wentylację i ciesz się uprawą indoor każdego dnia.

Related posts

Profesjonalne czyszczenie ręcznie tkanych dywanów

Jak stworzyć dom marzeń?

Rodzaje schodów do domu – schody wewnętrzne