Zaoszczędź na sprzątaniu – wynajmij matę wejściową!

W budynkach o dużym natężeniu ruchu sporym problemem jest utrzymanie czystości. Warto jednak mieć świadomość, że najbardziej newralgicznym punktem w tego rodzaju obiektach jest wejście. Bowiem to na butach osób wchodzących wnoszonych jest najwięcej zanieczyszczeń, w tym kurz, piasek, bakterie, grzyby, pestycydy i wiele innych szkodliwych dla zdrowia człowieka elementów. Jednak rozprzestrzenianie się brudu można w łatwy sposób zahamować! Wystarczy sięgnąć po profesjonalną matę wejściową.

W biurowcach, hotelach, centrach handlowych czy muzeach przewijają się tysiące ludzi. Niestety wraz z ich obuwiem dostaje się do wnętrza budynków mnóstwo zanieczyszczeń. W związku z tym sprzątanie staje się nie tylko trudne, ale i kosztowne. Nie trzeba jednak wydawać fortuny, aby utrzymać porządek w miejscach, w których ruch jest znaczący. Rolę idealnej bariery przed brudem może spełnić profesjonalna mata wejściowa.

Czym jest mata wejściowa?

Wiele osób nie widzi różnicy pomiędzy zwykłą wycieraczką, a matą wejściową. Warto jednak poznać to drugie rozwiązanie, aby zorientować się, jak wiele daje korzyści. Mata wejściowa to specjalny produkt, niekiedy o kilku strefach czyszczących, który zatrzymuje nawet 80% zanieczyszczeń z zewnątrz! Taka mata wykonana jest z wysokiej jakości, odpornych na ścieranie materiałów, które doskonale absorbują wodę i oczyszczają podeszwy butów. Dużym atutem mat wejściowych jest także ich estetyka – doskonale wpasują się w nowoczesne wnętrza, ale i będą odpowiednie do bardziej klasycznych pomieszczeń.

Dlaczego warto wynająć matę wejściową?

Mata wejściowa to wręcz element obowiązkowy w budynkach o dużej intensywności ruchu. Jednak nie trzeba od razu ich kupować. Takie zadanie wiązałoby się z koniecznością samodzielnego wyboru odpowiedniej maty, a nie jest to takie proste. W końcu mata powinna być dobrze dobrana do charakterystyki danego obiektu. Aby znacznie ułatwić sobie podjęcie decyzji, a przy tym zaoszczędzić na sprzątaniu, dobrze jest skorzystać z usług wynajmowania mat wejściowych. Dlaczego warto to zrobić?
1) Firma wynajmująca maty zatrudnia fachowców, którzy pomogą dobrać matę nie tylko ze względu na natężenie ruchu, ale i wielkość czy kolorystykę. Ponadto taka firma najlepiej będzie wiedziała, gdzie umieścić matę, aby najskuteczniej spełniła swoje zadanie.
2) Najczęściej firmy oferujące wynajem mat dowożą ją na miejsce, dzięki czemu znacznie zaoszczędza się czas.
3) Wiele firm tego typu oferuje też bezpłatne przetestowanie danej maty (np. przez tydzień), co pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji i przekonaniu się o ich efektywności.
4) W razie problemów z daną matą zawsze można skontaktować się z ekspertami z firmy wynajmującej i szybko otrzymać pomoc.
5) Firmy wynajmujące maty dbają także o regularny serwis mat wejściowych zgodnie z ustalonym harmonogramem. To bardzo ważne, bowiem nieczyszczona mata może przynieść więcej szkody niż pożytku. Pracownicy firmy najczęściej sami przyjeżdżają po matę, wymieniają ją na nową i zabierają brudną do profesjonalnej pralni.
6) Firma wynajmująca maty interesuje się stanem swoich mat, dlatego każda umyta mata najczęściej przechodzi przez kontrolę jakości zanim znów trafi do klienta.

Mata wejściowa to produkt niezwykle doceniany przez osoby dbające o czystość w biurze, sklepie czy hotelu. Skutecznie oczyszcza i osusza podeszwy butów, zapewnia czyste powietrze w budynku, wydłuża żywotność oryginalnej podłogi, a także chroni przed poślizgnięciami i upadkami. Ponadto znacznie zmniejsza koszty sprzątania! Maty wejściowe stanowią też stylowy element dekoracyjny, który zrobi wrażenie na każdej osobie wchodzącej do danego obiektu.

Inspirowane: matywejsciowe.pl – maty wejściowe warszawa

Related posts

Zbiorniki nowe i używane – który sprawdzi się lepiej?

3 najczęstsze przyczyny zalania mieszkania

Brama automatyczna czy otwierana manualnie? – porównanie rozwiązań