Zbiorniki nowe i używane – który sprawdzi się lepiej?

Rynek zbiorników na gaz propan oferuje szeroki wachlarz tych produktów. Do wyboru są zarówno zbiorniki naziemne, jak i podziemne o przeróżnej pojemności. Jednak nie każdy użytkownik czy inwestor zdaje sobie sprawę z tego, że zbiorniki na propan można zakupić zarówno jako sprzęt zupełnie nowy, jak również używany. Przed dokonaniem wyboru warto zorientować się, jaka jest ich charakterystyka, czym się różnią, a przede wszystkim, który z nich sprawdzi się najlepiej.

Wybór zbiornika na gaz propan

Decyzja o zakupie zbiornika na gaz propan w konkretnym wariancie, naziemnym bądź podziemnym, oraz doborze pojemności, jest kwestią bardzo indywidualną. Podobnie jest z wyborem pomiędzy nowym i używanym zbiornikiem. Najlepszym rozwiązaniem jest przeanalizowanie swoich potrzeb, rozmiarów działki, jak również budżetu. W doborze z pewnością pomoże dystrybutor zbiorników lub wykonawca instalacji gazowej.

Używane zbiorniki na propan – instalacja na każdą kieszeń

Rozwój rynku wtórnego zbiorników na gaz propan zdecydowanie zwiększył dostępność tego rozwiązania grzewczego. Zakup zbiornika na gaz wiąże się z dość sporym wydatkiem. Jednak możliwość kupienia używanego zbiornika na propan obniżyła te koszty, a tym samym pozwoliła na zredukowanie całej inwestycji początkowej. Można więc śmiało powiedzieć, że cena używanych zbiorników na gaz propan jest ich dużym atutem. Ale czy tylko? 

Bywa, że inwestorzy rozważający zakup używanego zbiornika na gaz obawiają się o jego jakość, szczelność czy niezawodność. Są to jednak obawy zupełnie nieuzasadnione, o ile kupimy używany zbiornik z pewnego źródła. Dlatego też nie zaleca się kupowania zbiorników od prywatnych sprzedawców czy bezpośrednio od pierwszych właścicieli. Najlepiej dokonać zakupu u dystrybutora zbiorników lub w specjalistycznej firmie, która zajmuje się kompleksową obsługą instalacji na gaz propan

Wynika to z faktu, że zbiornik na propan przed dopuszczeniem do sprzedaży powinien zostać odpowiednio sprawdzony pod kątem szczelności. Prywatny sprzedawca nie ma możliwości wykonania takiej kontroli. Dodatkowo ważny jest odpowiedni transport zbiornika na gaz. Musi być on przewożony specjalnie dostosowanym pojazdem, tak aby w czasie transportu nie uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu. Kupując używany zbiornik na gaz od rzetelnego pośrednika, można być pewnym jego szczelności i niezawodności. 

Kolejna obawa dotycząca używanych zbiorników na gaz to kwestia przeglądów i konserwacji. Inwestorzy obawiają się, że używany zbiornik będzie wymagał częstszych przeglądów, a konserwacja będzie droższa. Nic bardziej mylnego. Zarówno nowe, jak i używane zbiorniki na gaz propan przechodzą obowiązkowe przeglądy techniczne w ściśle określonym odstępie czasu, bez względu na ich wiek czy stopień zużycia. Podsumowując, używany zbiornik na gaz jest doskonałą alternatywą dla nowych zbiorników na propan, dającą możliwość obniżenia kosztów inwestycji i cieszenia się funkcjonalną instalacją zbiornikową.

Nowe zbiorniki na gaz propan – dlaczego warto je wybierać?

Nowe zbiorniki na gaz propan to pewność i niezawodność użytkowania przez długie lata. Sprawdzą się doskonale zarówno w nowo powstających domach, jak i w połączeniu z instalacją zbiornikową w starszym budownictwie. Ich dostępność jest praktycznie nieograniczona. Dodatkową przewagą nowych zbiorników na gaz propan nad ich używanymi odpowiednikami jest posiadanie gwarancji producenta. Jest ona zobowiązaniem producenta zbiornika do niezwłocznego i nieodpłatnego usuwania wszelkich ewentualnych awarii oraz wykonywania niezbędnych napraw. Choć w przypadku zbiorników na gaz awarie należą do rzadkości, to jednak gwarancja daje użytkownikom swego rodzaju spokój i pewność. Zakup nowego zbiornika na gaz to inwestycja na lata. Sprawia, że użytkowanie instalacji zbiornikowej jest łatwe i bezproblemowe, a każdy przegląd to jedynie formalność.

Źródło: LPGDirect.pl – Dostawca Gazu

Rate this post

Related posts

Ochrona głowy pracowników

3 najczęstsze przyczyny zalania mieszkania

Sadzenie i przesadzanie krzewów – czy można robić to wczesną jesienią?