• Główna
  • Biznes
  • Czym charakteryzuje się rynek księgowości w dużym mieście?

Czym charakteryzuje się rynek księgowości w dużym mieście?

W obecnych czasach trudno jest nowoczesnej firmie sprawnie funkcjonować bez specjalistycznego, księgowego wsparcia. I nie chodzi tylko o samą kwestię wykonania rozliczeń, ale o szereg dodatkowych usług, takich jak kontakty z urzędami czy optymalizację podatkową. Rynek usług księgowych w naszym kraju jest już mocno rozwinięty, chociaż w różnych regionach kraju różnie on wygląda. Szczególnie wyróżnia się pod tym względem jest Warszawa, która będąc stolicą Polski jest równocześnie stolicą biznesu, i w związku z tym posiada specyficzne uwarunkowania. Ale podobnie sytuacja wygląda we wszystkich dużych miastach, takich jak na przykład Kraków, Poznań czy Wrocław.

 

Duża różnorodność usługodawców

To, co przede wszystkim wyróżnia warszawski rynek biur rachunkowych, to bardzo szeroki przekrój świadczonych przez nie usług. Oferta tych biur przeznaczona jest zarówno dla najmniejszych, jedno czy kilku osobowych firm, nieco większych podmiotów, jak również koncernów i międzynarodowych korporacji, które mają swoje siedziby w tym mieście. Co ciekawe, pomimo dużej konkurencji, jaka panuje na tamtejszym rynku, to poziom cen jest stosunkowo wysoki. Warszawskie biura nie konkurują ze sobą najniższymi stawkami, a raczej starają się jakością świadczonych usług, i tego też właśnie oczekują od nich klienci. Dzięki tak dużej różnorodności każda firma, czy to mała czy duża, bez żadnego problemu znajdzie biuro, które w pełni obsłuży księgowość w takim zakresie, w jakim będzie to potrzebne.

 

Zagraniczni klienci

Kolejnym aspektem, który mocno wyróżnia warszawski rynek usług księgowych, to potrzeba obsługi wielu zagranicznych firm. W stolicy swoją siedzibę ma wiele międzynarodowych koncernów i korporacji, które wymagają profesjonalnego wsparcia w tym zakresie. Biura rachunkowe muszą sprostać tym wymaganiom, więc ich pracownicy powinni mieć szeroką wiedzę nie tylko o przepisach panujących u nas, ale też o regulacjach związanych z przepisami Unii Europejskiej oraz krajów, z których pochodzą klienci.

 

Wysokie wymagania względem jakości usług

Prowadzenie biznesu w Warszawie czy innym dużym mieście wygląda znacznie inaczej, niż w innych regionach kraju. Inne jest tempo działania, inne oczekiwania związane z tym, co oferują usługodawcy. Działając w takich warunkach nie ma miejsca na błędy, i to zarówno swoje jak i współpracujących firm. Dlatego też od biur rachunkowych klienci oczekują naprawdę wysokich standardów, licząc się jednocześnie z tym, że za takie usługi będą musieli więcej zapłacić.

 

Na pewno w przypadku dużych miast są znacznie większe oczekiwania związane z dodatkową ofertą, poza samymi sprawami księgowymi. Firmy liczą też na aktywne wsparcie przy kontaktach z Urzędem Skarbowym i ZUSEM, pomoc przy optymalizacji różnych księgowych aspektów czy nawet na porady przy tematach inwestycyjnych.

 

Nowoczesne technologie

Prowadząc obsługę księgowości w nowocześnie zarządzanej firmie nie ma miejsca na stosowanie metod rodem z XX wieku. Współczesna księgowość to korzystanie z zaawansowanych narzędzi, znacznie usprawniających pracę i ograniczających ryzyko popełnienia błędu. Dotyczy to praktycznie wszystkich obszarów, od wdrożonych systemów ERP, poprzez automatyczne raporty i deklaracje, a kończąc na elektronicznych teczkach kadrowych i rozliczeniach delegacji.

 

Warszawskie biura księgowe, ze względu na wysokie oczekiwania swoich klientów, muszą być na bieżąco z nowoczesnymi technologiami. Dzięki pełnemu wykorzystaniu możliwości IT oraz procesowemu podejściu do obsługiwanych obszarów biuro może zaproponować wysokiej jakości usługi, przy kosztach na zoptymalizowanym poziomie.

Inspiracja: MDDP – Outsorcing.pl – Usługi Księgowe

Related posts

Co zrobić, aby korzystanie ze sprężarki nie było drogie?

Szkolenie HDS – możliwość większego wynagrodzenia

Taboret elektryczny i jego zastosowanie gastronomii