Czujnik bezruchu Superpass – jak to działa?

Czujnik bezruchu Superpass to innowacyjne urządzenie, które służy do wykrywania braku aktywności u strażaków lub innych przedstawicieli służb ratowniczych. Takie zabezpieczenie sprawdzi się w sytuacjach, gdy osoba niosąca pomoc straci przytomność lub ulegnie wypadkowi. Wówczas sygnał dźwiękowy pozwoli w krótkim czasie zlokalizować poszkodowanego pracownika. A na czym dokładnie polega działanie czujnika bezruchu Superpass?

Gdzie umieścić czujnik bezruchu Superpass i jak go włączyć?

Nowoczesny sygnalizator Superpass można wygodnie przypiąć do wierzchniej odzieży. Ważne, by zawsze sprawdzić, czy czujnik jest prawidłowo przytwierdzony i nie zsuwa się z ubrania. A gdzie umieścić czujnik bezruchu, by w razie potrzeby był dobrze słyszalny? Tak naprawdę trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie da się przewidzieć, co się wydarzy, gdy strażak ulegnie wypadkowi. Obecnie czujniki Superpass umieszcza się głównie na wysokości klatki piersiowej, ramieniu, biodrach lub nawet na hełmie. Włączenie sygnalizatora bezruchu jest bardzo proste i wymaga jedynie wyjęcia kluczyka. Czynność tę warto wykonać jeszcze przed udaniem się na akcję, a urządzenie powinno wydać serię dźwięków, która potwierdzi, że jest włączone i gotowe do użytku.

Jak działa czujnik bezruchu Superpass?

Działanie czujnika polega na emitowaniu sygnałów dźwiękowych o różnej częstotliwości, gdy urządzenie wykryje brak ruchu. Niektóre modele reagują również na gwałtowną zmianę temperatury otoczenia i mogą informować o wystąpieniu wysokich i zagrażających życiu wartości tego parametru. Czujnik Superpass uruchomi się, gdy wykryje brak ruchu przez okres od 18 do 23 sekund. Wówczas urządzenie przechodzi w tryb wstępnego alarmu, czyli stan, w którym diody LED zaczną migać na czerwono, a czujnik emituje dźwięk o narastającej głośności. Jeśli strażak w porę się nie ocknie, to urządzenie będzie wydawało coraz donośniejszy dźwięk, a po upłynięciu około 30-35 sekund przejdzie w tryb alarmu. Jest to stan, w którym diody LED migają dużo szybciej, a urządzenie emituje głośny i modulowany sygnał alarmowy. W efekcie możliwe będzie sprawne zlokalizowanie strażaka i udzielenie mu pierwszej pomocy.

Czujnik bezruchu Superpass – dlaczego warto?

Czujnik bezruchu Superpass to sprawdzony sposób na zabezpieczenie pracowników, którzy uczestniczą w akcjach ratunkowych. Wspomniane urządzenie jest niezwykle trwałe i niepodatne na uszkodzenia. Poza tym sygnalizator Superpass jest zrobiony z materiałów odpornych na wysokie temperatury, a emitowany sygnał dźwiękowy jest dobrze słyszalny nawet ze znacznej odległości. Dodatkowo na kluczu włączającym można w bezpieczny sposób umieścić dane identyfikacyjne pracownika, co może być bardzo pomocne podczas udzielania pierwszej pomocy.

Czujnik bezruchu Superpass to niewielkie i lekkie urządzenie, które może uratować ludzkie życie i zdrowie. Model ten spełnia wszystkie aktualne normy NFPA 1982 i może być używany w obszarach uznanych za niebezpieczne. Ponadto korzystanie z czujnika Superpass jest bardzo intuicyjne i wygodne, a całość jest zasilana baterią alkaliczną 9 V, która umożliwia użytkowanie urządzenia przez około 40 h.

Rate this post

Related posts

Gratowanie blach – dlaczego jest tak ważne? Jak usprawnić ten etap produkcji?

Volkswagen wraca do gry na rynku samochodowym

Depilacja laserowa – rewolucyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia wśród mężczyzn