Namiot garażowy – całoroczna ochrona dla Twojego samochodu

Samochody to główny środek transportu wielu milionów Polaków. Podróżujemy nimi do pracy, uczelni, sklepów oraz miejsc, które odwiedzamy w czasie wolnym. Do utrzymania ich w należytym stanie, konieczna jest zarówno konserwacja, jak i odpowiednie przechowywanie. Samochody narażone są na działanie czynników, takich jak promienie UV, wysoka lub niska temperatura czy opady atmosferyczne. Doskonale mogą zapobiegać im namioty garażowe.

Sposoby na przechowywanie samochodu

Szukając miejsca, w którym będziemy mogli przechować swój pojazd, z pewnością natkniemy się na kilka rozwiązań. Najpopularniejsze są oczywiście trwałe, murowane garaże. Ich wznoszenie wymaga jednak czasu, miejsca w ogrodzie, środków pieniężnych oraz licznych pozwoleń. Podobnie jest w przypadku garaży blaszanych, z tą różnicą, że chronią one samochód w nieco gorszym stopniu. Innym dość często spotykanym sposobem na zabezpieczenie samochodu przed czynnikami pogodowymi i uszkodzeniami mechanicznymi są wiaty garażowe. Ich budowa jest tańsza i mniej czasochłonna. Ostatnim rozwiązaniem, które może być w wielu przypadkach najskuteczniejsze, jest duży namiot garażowy, który zapewnia kompleksową ochronę samochodu.

Namioty garażowe – właściwości

Namiot garażowy to konstrukcja, której popularność stale rośnie ze względu na dużą skuteczność przechowywania samochodu. Chroni go bowiem przed deszczem i śniegiem, jest prosta w montażu, w okresie zimy zapewnia wyższą temperaturę niż wiata, a dodatkowo dostępna jest w wielu wersjach zróżnicowanych pod względem koloru, wielkości, kształtu czy rodzaju poszycia.

Namioty ogrodowe składają się z metalowego stelażu w formie licznych rurek i profili. W zależności od producenta i rodzaju produktu mogą one różnić się średnicą, grubością oraz rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Profesjonalne namioty są zazwyczaj ocynkowane ogniowo, w celu ich ochrony przed całorocznym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Warstwa antykorozyjna sprawia, że konstrukcja nie rdzewieje, nawet w przypadku znaczącej wilgoci w otoczeniu.

Jak wybrać namiot garażowy?

Wybór namiotu garażowego jest zazwyczaj podyktowany ilością oraz rodzajem pojazdów, który planujemy w nim przechowywać. W przypadku dużych namiotów warto wybrać konstrukcję, która posiada minimum 4 m długości i 2,5 m wysokości. Na rynku znajdziemy oczywiście modele o bardzo zróżnicowanych rozmiarach.

Materiałem wykorzystywanym jako pokrycie jest najczęściej polietylen, który wykazuje zwiększoną odporność na promienie UV, pleśnie i grzyby oraz uszkodzenia mechaniczne. Natomiast jeśli chodzi o stelaż, warto sięgać po modele ze stali nierdzewnej ocynkowanej lub malowanej proszkowo. Czasami, do zwiększenia funkcjonalności namiotu niezbędne będzie dokupienie dodatków. Przede wszystkim warto zastanowić się nad systemem napinania plandeki oraz podłogą wykonaną z PCV.

Namioty garażowe wydają się rozwiązaniem przyszłości. Już teraz coraz więcej osób decyduje się na przechowywanie samochodu w schludnie wyglądającym namiocie, który może również pełnić funkcję estetycznego dodatku. Nawet duże namioty ogrodowe nie należą do kosztownych inwestycji, a ich trwałość oraz pojemność pozwala im spełniać swoje funkcje przez długie lata.

Related posts

 Transport kontenerowy – dlaczego jest popularny?

Praca w kanale czy z podnośnikiem – porównanie

Monitoring floty przewozów pasażerskich – kontrola opóźnień i wygoda dla pasażerów