Przyjęcie komunijne pod chmurką

Wielkimi krokami zbliża się okres komunijny. To bardzo ważny czas dla dzieci i ich rodzin. Jednym z najnowszych trendów jest urządzanie przyjęcia komunijnego w plenerze w dużych i komfortowych namiotach eventowych. Czy jest to dobry pomysł?

Tradycja vs nowoczesność

Dawniej przyjęcia komunijne urządzane były w domu, kiedy to zatrudnione kucharki pomagały w organizacji przyjęcia i w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik. Dziś preferowane jest urządzanie przyjęcia w restauracji tak, aby każdy mógł swobodnie się czuć, a rodzice dziecka komunijnego nie spędzili tak ważnego czasu na przygotowaniach w kuchni, a wraz z dzieckiem. Namioty imprezowe stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnego lokalu, ponieważ maj jest ciepłym miesiącem, a zabawa na świeżym powietrzu stanowi dla dzieci nie lada gratkę.

Czy przyjęcie komunijne w plenerze est ryzykowne?

Wiele osób obawia się pewnie o warunki pogodowe, które oczywiście mogą przeszkodzić w celebrowaniu uroczystości. Dzisiejsze konstrukcje namiotowe są jednak tak przygotowane, by być w pełni odporne na deszcz i wiatr. Można w nich także umieścić dmuchawy cieplne czy klimatyzatory – sprawdzą się praktycznie przy każdej pogodzie. Ciekawym pomysłem jest  również umieszczenie namiotu przy domu tak, aby w razie załamania pogody goście mogli skryć się w jego wnętrzu. Warto podzielić przyjęcie na strefę wewnętrzną oraz zewnętrzną. Kiedy tylko spadnie deszcz, goście będą mogli wejść do lokalu i bawić się w środku, jednak w przypadku słońca i wysokiej temperatury powierza, przyjęcie będzie mogło odbywać się na zewnątrz.

Jak perfekcyjnie zaplanować przyjęcie komunijne?

Na takim przyjęciu dużą część gości stanowią dzieci i warto pomyśleć o zadbaniu o ich rozrywkę, aby rodzice mogli cieszyć się ze wspólnego świętowania z dorosłymi. Niektórzy rodzice oprócz namiotów imprezowych decydują się również na zatrudnienie profesjonalnych animatorów oraz zamków dmuchanych. To świetna propozycja dla osób, które zdecydują się na przyjęcie na zewnątrz. Dzieci będą mogły się świetnie bawić, a rodzice wypocząć. Często znudzenie dzieci sprawia, że goście szybko wracają do domu.

O czym warto pamiętać podczas urządzania przyjęcia komunijnego na zewnątrz?

Namiot imprezowy powinien mieć przede wszystkim odpowiednie do liczby gości rozmiary oraz wysokiej jakości nieprzemakalne wykonanie. Konieczne jest również poproszenie fachowców zajmujących się wynajmem takich namiotów o ich dokładny montaż i demontaż. Nie warto podejmować samodzielnych prób. Wiele restauracji oferuje gościom również takie namioty we własnym zakresie. Podczas podejmowania decyzji o wypożyczeniu namiotu imprezowego, warto wziąć pod uwagę:

  • Cenę wypożyczenia,
  • rodzaj użytych do produkcji namiotu materiałów,
  • usługi montażu i demontażu,
  • wielkość namiotu,
  • możliwość oświetlenia namiotu,
  • niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Źródło: DasCompany.com – Namioty Wystawowe

Related posts

Komunia 2022 – jakie torty królują w tym sezonie?

Niepokojący wzrost zachorowań, otyłości i coraz większej puli chorób cywilizacyjnych

Czy wciąż warto studiować psychologię?