Wakacje z Zakopanem- atrakcje dla dzieci

Zakopane jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w naszym kraju. Jest to najwyżej płożone miasto w Polsce, usytuowane u podnóża Tatr, czyli najwyższych gór w kraju. Miejsce to oferuje, oprócz przepięknych widoków i malowniczych szczytów, szereg innych atrakcji skierowanych głównie dla dzieci i młodzieży. Włodarze miasta dbają o to, aby tętniło ono życiem i aby nie było omijane przez rodziny z dziećmi, które często nie są jeszcze gotowe na wędrówki po stromych szczytach i pokonywanie wielu kilometrów.

Co zatem warto odwiedzić w Zakopanem, będąc tam z dzieckiem ?

1. Krupówki

Krupówki to wizytówka Zakopanego. Jest to reprezentacyjny deptak miasta, wzdłuż którego znajdują się dziesiątki sklepów z pamiątkami, restauracji i kawiarni. To właśnie na Krupówkach można spotkać słynnego białego misia i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Deptak ten o każdej porze roku tętni życiem. Spacerują nim liczni turyści. Jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Dzieci z pewnością zachwyci biały miś oraz możliwość kupna kolorowej pamiątki. Można tam znaleźć też Galerię Krupówki, w której nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

2. Aqua Park

Aqua Park z Zakopanem jest chyba jedynym tego typu miejscem w Polsce, oferującym tak niesamowite widoki. Możemy tutaj bowiem zażywać kąpieli i podziwiać przepiękne szczyty Tatr. Obiekt oferuje basen pływacki z trzema torami, basen rekreacyjny z biczami wodnymi, kaskadami, podwodnymi leżakami i masażami ściennymi. Dzieci odwiedzające Aqua Park z pewnością docenią kompleks 5 zjeżdżalni, o łącznej długości 320 metrów. Do dyspozycji odwiedzających przeznaczone zostało również sześć wanien z hydromasażami, dzika rzeka z rwącym nurtem, sauna fińska i solankowa, łaźnia parowa, kabina zimowa czy też pokój relaksacyjny. Dla najmłodszych dzieci przygotowano natomiast brodzik o głębokości 30 centymetrów ze zjeżdżalniami, fontannami i kolorowymi zabawkami. Aqua Park oferuje także sale fitness, kręgielnię i restaurację.

3. Iluzja Park

Iluzja Park to park iluzji zlokalizowany w dolnej części Krupówek. Mieści się on w pięknym budynku przypominającym zamek. Obiekt oferuje między innymi ogromną makietę Giewontu, generator piorunów, salę luster czy też symulator wiatru halnego. Każda z atrakcji znajduje się w osobnym pomieszczeniu, po których gości oprowadza pracownik obsługi tłumacząc po kolei wszystkie zjawiska. Bilet ulgowy to koszt 30 zł. Istnieje możliwość zakupu biletów rodzinnego,

4. Papugarnia Egzotyczna

Jest to największe tego typu miejsce w Zakopanem, które posiada patronat burmistrza miasta. W papugarnii można podziwiać ponad 100 okazów ptaków takich jak Ary Araruny, Kakadu czy też Lorysy Chińskie. Podczas wizyty można karmić papugi, które bardzo chętnie wskakują na ramiona i tulą się do gości. Zwierzęta te potrafią naśladować głos człowieka, często zatem możemy od nich usłyszeć „kocham cię”, „halo” czy tez „dzień dobry”. Podczas zwiedzania warto zwrócić uwagę na szczególną więź papug z opiekunami. Potwierdza to, że zwierzęta są zadbane i dobrze traktowane.

5. Myszogród

Myszogród to miejsce, które zachwyci zarówno dzieci jak i dorosłych. Możemy tutaj zobaczyć myszki różnych hodowli i ras, które zamieszkują niesamowite scenerie. Jest to miejsce stworzone przez artystów i miłośników tych zwierząt. Goście mogą obserwować myszy za dużą taflą szkła. Zwierzątka te żyją w miejscach imitujących statek UFO, wioskę góralską, stok narciarski, pociąg czy też domek na drzewie.

Jak widać atrakcji dla dzieci w Zakopanem nie brakuje. Są to miejsca, które chętnie odwiedzą nie tylko najmłodsi, ale tez ich rodzice.

Related posts

Przyjęcie komunijne pod chmurką

3 sprawdzone przepisy na czekoladowe ciasteczka bezglutenowe

Trwałe kreski na powiece? Tylko dzięki makijażowi permanentnemu