• Główna
  • Zdrowie
  • Niepokojący wzrost zachorowań, otyłości i coraz większej puli chorób cywilizacyjnych

Niepokojący wzrost zachorowań, otyłości i coraz większej puli chorób cywilizacyjnych

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ważne jest zdrowie i że bez niego właściwe trudno osiągnąć cokolwiek, a zgodnie z prawdą jest tylko jedno. Ta powszechna prawda znana jest wszystkim, jednak od teorii do praktyki daleko. Mimo rozpowszechniającego się trendu zdrowego życia, wciąż docierają informacje o niepokojącym wzroście zachorowań, otyłości i coraz większej puli chorób cywilizacyjnych. Doprawdy, aby zachować zdrowie należy przestrzegać trzech podstawowych punktów.

Psychika

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne, żeby czuć się dobrze. Nie przejmuj się tym, na co nie masz wpływu. Znajdź swoją pasję i staraj się regularnie jej poświęcać. Dbaj także o kontakt z samym sobą. Nowoczesne technologie bardzo usprawniają życie, ale odsuwają nas od sedna życia. Musisz wiedzieć, co czujesz, dokąd zmierzasz i od czasu do czasu przebywać w ciszy. Grono zaufanych przyjaciół to podstawa.. Z takimi ludźmi można wspaniale spędzić wolny czas, porozmawiać o problemach. Znajdź równowagę między pracą zawodową a życiem prywatnym, pamiętając w tym wszystkim o sobie.

Dieta

Po ułożeniu głowy, przyszedł czas na zdrowe odżywianie, które nierozłącznie wpływa na psychikę. Zjadaj minimum pięć posiłków dziennie, lepiej mniej a częściej. Pamiętaj o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Zadbaj, by w codziennym menu znalazły się porcje warzyw i owoców. Lepiej zrezygnuj ze słodyczy oraz wysoko przetworzonych produktów. Zapomnij o fast foodach. Zamiast gotowców, przyrządzaj w miarę możliwości posiłki osobiście. Gazowane napoje zastąp wodą mineralną lub sokami 100%.

Aktywność fizyczna.

Po relaksie i zdrowym posiłku przyszedł czas na ruch. Pamiętaj o regularnym wysiłku w dowolnej formie. Zdecyduj się na taką aktywność, która sprawia Ci radość. Jest tak wiele możliwości, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz sprecyzowanego treningu, ważna jest także codzienna aktywność polegająca na wyborze roweru albo przejścia paru kroków pieszo, zamiast pojechania samochodem lub wybór schodów zamiast windy. Wszystko w Twoich rękach.

Related posts

Komfortowe warunki klimatyczne przez cały rok – zasadnie dla systemów klimatyzacji

Nowa technika leczenia żylaków – echoskleroterapia wspomagana tumescencją

Czy wciąż warto studiować psychologię?