Żele intymne – dlaczego warto mieć je w sypialni?

Żele intymne, czyli lubrykanty, to produkty o konsystencji żelowej, stosowane na okolice intymne w celu ich nawilżenia oraz zwiększenia przyjemności ze stosunku. Jak wybrać odpowiedni lubrykant i dlaczego warto go mieć w swojej sypialni?

Rodzaje żeli intymnych

Warto zacząć od rozróżnienia rodzajów lubrykantów dostępnych na rynku, ponieważ nie wszystkie mogą znaleźć zastosowanie w każdej sytuacji. W zależności od bazy, na której oparte są żele intymne, wyróżniamy:

  • Żele intymne na bazie wody – zawierają naturalne składniki, dzięki czemu zapobiegają podrażnieniom czy reakcjom alergicznym u osób z wrażliwą skórą. Mają tendencję do szybkiego wchłaniania się w skórę, więc będą dobre, kiedy potrzebujesz lekkiego nawilżenia. Nie nadają się do używania w wodzie.
  • Żele intymne na bazie silikonu – dają większe nawilżenie niż lubrykanty na bazie wody. Nie wchłaniają się szybko, więc będą najlepszym wyborem dla osób potrzebujących stałego, dużego nawilżenia. Mogą być stosowane w wodzie, jak i z prezerwatywami. Absolutnie nie zaleca się jednak łączenie ich z akcesoriami erotycznymi wykonanymi z silikonu.
  • Żele intymne na bazie oleju – coraz rzadziej się o nich wspomina, są produkowane w najmniejszej ilości, gdyż są najmniej praktyczne i uniwersalne. Z powodu oleistej konsystencji, całkowite ich zmycie nieraz przysparza problemów oraz mogą uszkodzić prezerwatywy, dlatego nie wolno ich łączyć.

Właściwości lubrykantów

Dzisiaj wybór lubrykantów w żadnym przypadku nie stanowi problemu, każdy odnajdzie produkt na miarę swoich upodobań i potrzeb. Możesz wybierać z:

  • Żeli smakowych/zapachowych, które najczęściej stosowane są do seksu oralnego lub gry wstępnej. Najpopularniejsze smaki to truskawka i wiśnia, ale oczywiście możesz znaleźć wiele innych.
  • Żeli powiększających, które poprawiają mikrokrążenie, wpływając na wzmocnienie erekcji.
  • Żeli stymulujących, najbardziej skupiają się na potęgowaniu przyjemności, zawierają substancje chłodzące i rozgrzewające. Powodują wydłużenie czasu stosunku.
  • Żeli łagodzących, mogą z powodzeniem być stosowane u osób ze skłonnością do otarć i podrażnień, ponieważ ich skład skoncentrowany jest na ich łagodzeniu i delikatności.
  • Żeli 2w1, które używane są do erotycznego masażu i do nawilżenia.

Jak wybrać lubrykant?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wybór jest zależny wyłącznie od Twoich potrzeb. Najlepiej będzie eksperymentować z rodzajami i właściwościami żeli intymnych, aby znaleźć produkty, które idealnie odpowiadają Twoim preferencjom. Dbaj o to, aby kupować z zaufanego źródła i o dobry skład produktu.

Podsumowanie – dlaczego warto stosować żele intymne?

Najczęstszym przypadkiem stosowania żeli intymnych są problemy z naturalnym nawilżeniem pochwy, będące częstą przypadłością wielu kobiet. Spowodowane mogą być wieloma czynnikami, jak stres, problemy hormonalne, zażywanie niektórych leków. Lubrykant pozwala zapomnieć o tym, że suchość okolic intymnych istnieje.

Żele znajdą zastosowanie również u wielu innych osób, ponieważ bardzo intensyfikują doznania i przyjemność płynącą ze stosunku. Są bardzo uniwersalne, mogą być stosowane do wielu czynności – masturbacji, gry wstępnej, masażu, seksu oralnego, analnego i waginalnego, co czyni je jednymi z podstawowych akcesoriów seksualnych.

Related posts

Jak żyć ekologicznie nie zmieniając swoich przyzwyczajeń?

Smartfon firmowy a bezpieczeństwo danych – jak pozbyć się telefonu komórkowego?

Niepokojący wzrost zachorowań, otyłości i coraz większej puli chorób cywilizacyjnych