Czym jest clear aligner?

Wady zgryzu wymagają zaplanowania leczenia ortodontycznego oraz wyboru odpowiedniej metody, która nie wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie pacjenta. Clear Aligner to nowoczesna forma aparatu ortodontycznego dedykowana pacjentom doceniającym precyzję terapii.

Doskonała metoda dla klasycznego leczenia ortodontycznego

Clear Aligner to przezroczyste nakładki stanowiące alternatywę dla stałego aparatu ortodontycznego, często trudnego w pielęgnacji. Niektórzy pacjenci nie chcą aparatu z elementami metalowymi, ponieważ źle wygląda w sytuacjach towarzyskich czy zawodowych i w wielu przypadkach ogranicza dykcję. Jeżeli chodzi o estetykę metoda Clear Aligner nie ma sobie równych na rynku i nie utrudnia mówienia.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym systemie leczenia ortodontycznego?

Przede wszystkim nakładki można zdjąć przy pielęgnacji uzębienia, a to daje już spore oszczędności czasu i nerwów na co dzień. Higiena zwykłego aparatu wiąże się z wykorzystaniem nici, specjalistycznych płukanek, szczoteczek z nietypowym włosiem. Przy Clear Aligner takie inwestycje odpadają. Uzupełnienie nie wpływa negatywnie na strukturę dziąseł i jest dobrze tolerowane przez dorosłych, ale też najmłodszych pacjentów (z reguły od 16 lat). Chociaż to innowacyjna terapia w cennikach gabinetów stomatologicznych wypada bardziej konkurencyjnie od starszych technologii.

Kontrola pozwala na lepsze dopasowanie nakładek do wady zgryzu

Wraz z postępami ortodonta wymienia nakładki, więc nie można ominąć wizyt kontrolnych. Wielu pacjentów uważa, że niewidoczny aparat wpływa pozytywnie na psychikę i nie ociera się mocno o policzki podczas snu. Aparaty z metalowymi elementami wymagają od pacjenta znacznie wyższego poziomu samokontroli, a każde otarcie błony śluzowej zwiększa dyskomfort. Clear Aligner nie uczula, o czym mówią badania laboratoryjne przekazywane na życzenie pacjentom przez dobrego stomatologa. Niestety nakładki nie sprawdzą się przy wszystkich wadach zgryzu, dlatego najpierw należy umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym na terenie Piaseczna, a następnie ocenić możliwości wszystkich systemów.

Coraz lepsze metody diagnostyczne

Skanowanie zębów przed nałożeniem nakładki można połączyć z zaawansowaną cyfrową diagnostyką, co pozwoli na zaplanowanie lepszych kontroli w przyszłości. Pacjent musi rygorystycznie przestrzegać norm leczenia, żeby skrócić czas usuwania wady.

Podsumowanie zalet metody leczenia ortodontycznego Clear Aligner w Piasecznie

  • nakładki dyskretne i zdejmowane na czas pielęgnacji zębów oraz jedzenia,
  • realna alternatywa dla stałych aparatów ortodontycznych przy zachowaniu takiej samej skuteczności,
  • metoda nie uczula, nie wymaga bardzo skomplikowanej diagnostyki,
  • nakładka nie rani tkanek występujących w jamie ustnej i nie powoduje znaczącego dyskomfortu.

Na zakończenie

Leczenie ortodontyczne to trudna decyzja dla osób dorosłych, ale nowoczesne metody umożliwiają poprawienie układu zębów bez negatywnego wpływu na codzienność pacjenta.

Related posts

Najlepszy prezent świąteczny dla nastolatka? Postaw na wspólnie spędzony czas!

Jak zdobyć implantologiczny Certyfikat DGOI?

Profilaktyczne zabiegi stomatologiczne dla dzieci – przegląd dostępnych rozwiązań