Kołdra puchowa – idealna na lato

W łóżku spędzamy około jedną trzecią naszego życia, śpiąc średnio 6-9 godzin na dobę. Dla zdrowego, komfortowego snu ważne jest miejsce, w którym śpimy, a także to, pod czym śpimy. Niezależnie od pory roku, najlepszą jakość oferują kołdry puchowe. Dlaczego? Udowadniamy, że kołdra puchowa jest idealna na lato!

Rodzaje kołder

Wiele osób nie przywiązuje większej uwago do wyboru kołder, a to błąd. Dla lepszego rozumienia wpływu kołder na komfort snu należy zorientować się, jakie kołdry możemy kupić w sklepie. Najbardziej popularne kołdry to:

  • Kołdry puchowe. Wykonane są z puchu gęsiego lub kaczego (naturalne wypełnienie). Puch gęsi uważny jest za najlepsze wypełnienie kołder na całym świecie.
  • Kołdry z pierza. Wykonane z piór gęsich lub kaczych (naturalne wypełnienie). Producenci stosują w nich często dodatek anilany. Gorzej niż kołdry puchowe izolują przed zimnem i są zdecydowanie cięższe.
  • Kołdry syntetyczne. Wypełnienie tych kołder wykonane jest ze sztucznego tworzywa, włókniny poliestrowej lub silikonowego granulatu. Nie zapewniają wysokiego komfortu termicznego podczas snu.

Kołdry puchowe właściwości

Dobrej jakości pościel i kołdra to podstawa. O tym, że pierzynki są do snu najlepsze, mawiały już nasze babcie. Spały pod nimi przez cały rok i cieszyły się dobrym snem, wstając wyspane. Dzisiejsze kołdry puchowe są jeszcze lepsze od dawno produkowanych ciężkich kołder z pierza, które często robione były w warunkach domowych, a pióra wbijały się w ciało podczas snu.

Izolacja i lekkość

Puch w kołdrach puchowych jest najdelikatniejszym wypełnieniem. Doskonale absorbuje wodę i gwarantuje najlepszą izolację cieplną w porównaniu do innego rodzaju wypełnień. Nie dopuszcza do przegrzania się ciała, pozwalając na naturalne oddychanie skóry. Puch jest bardzo lekki, przez co kołdra również nie jest ciężka. Kołdra puchowa najdelikatniej otuli ciało nawet podczas upalnych nocy. Na komfort snu pod puchową kołdrą w lecie wpływa nie tylko wypełnienie, ale także poszycie. Tkaniny oddychające z wysokogatunkowej bawełny, na przykład makobawełny mają najlepsze właściwości.

Stopień ciepła

Wśród kołder puchowych, podobnie jak w przypadku kołder syntetycznych, znajdziemy kołdry sklasyfikowane według stopnia izolacji cieplnej, dlatego wymagający klienci mogą wybrać lżejsze modele kołder. Na stopień ciepła, jaki daje kołdra wpływa waga wypełnienia. Lżejsze wypełnienie będzie cechowało kołdry przystosowane do spania w sezonie letnim.

Kołdra puchowa dla alergika

Kołdry puchowa nadają się także dla alergików. Często pokutuje błędne przekonanie, że alergicy powinni wybierać wyłącznie syntetyczne kołdry. To błędne stwierdzenie panuje od czasów, kiedy jakość naturalnego wypełnienia nie była tak wysoka jak w obecnie produkowanych kołdrach. Za alergie odpowiadały roztocza zgromadzone w niedokładnie oczyszczonym puchu. Obecnie nowoczesne technologie produkcyjne pozwalają na pranie puchu, zapewniające maksymalną sterylność, doskonałą czystość wypełnienia. Taką technologię, nazwaną Super Clean, stosuje się w produkcji kołder puchowych Paradies.

Wpływ na środowisko i zdrowie

Zaletą kołder puchowych jest także obojętny wpływ na środowisko. Naturalne materiały nie niszczą środowiska naturalnego. Współczesna moda na naturalne produkty sprawiła, że kołdry z naturalnym wypełnieniem cieszą się sporym zainteresowaniem. Mają one dobry wpływ na zdrowie użytkowników.

Kołdra puchowa cena

Wypełnienie puchem gęsim sprawia, że cena kołder puchowych jest zwykle wysoka. Na cenę wpływa przede wszystkim jakość puchu, materiał, z którego zostało wykonane poszycie, a także typ szycia. Lepszym rozwiązaniem jest szycie kasetowe, które ogranicza możliwość przemieszczania się wypełnienia.

Ilość puchu w kołdrze puchowej

Producenci często nazywają kołdry puchowymi nawet, gdy puch stanowi jedynie 60% wypełnienia. Przeważnie resztę wypełnienia stanowi pierze, przez co kołdra nie jest już taka lekka. Im mniej puchu w składzie na rzecz uzupełniającego wypełnienia, tym cięższa kołdra. O ilości puchu w składzie wypełnienia informuje metka umieszczona przez producenta, zwykle wszywana w poszycie kołdry. Ilość puchu w kołdrze przekłada się także na większą cenę.

Related posts

Co kupić, nowy czy używany zbiornik na gaz propan?

Legalna praca za granicą z polskim biurem pośrednictwa

Profesjonalne czyszczenie ręcznie tkanych dywanów